Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anthony19920

    csendes tag

    Ha jól rémlik ECC-t megeszi, de csak unbuffered. Szerver ramot (registered) nem eszi meg ha jól emlékszem. ECC-nek van értelme, ha mission critical a rendszer (pl. Truenas, ZFS, etc...), egyébként sok jelentősége nem igazán van.

    A venti átalakítóról remélem visszajelzel majd, nemrég túlestem egy költözésen és az utóbbi pár hétben sajnos egy légtérben alszom a géppel és és hiába cseréltem ki már minden ventit a gépben Noctua-ra, és bár csak 20%-on megy a venti, nem bánnám, ha még halkabb lenne :DDD

    Más:
    Pár hete böngésztem a BIOS menüben és megakadt a szemem az AMT-n. Eddig nem is vettem észre (mondjuk általában célirányosan mentem a BIOS-ba), de adtam neki egy esélyt. MeshCommander kezeli tökéletesen (bár nálam azt mondja, hogy egy update ráférne a firmware-re, de a linken csak Windows progikat dob ki, nekem meg Linux van rajta, szóval ezt én most ignorálom). Remote Desktop működik, mehet akár a rendszerrel közös, akár külön IP-n egyaránt, ami viszont szomorú, hogy csak akkor ad képet, ha van monitor rákötve. Rendeltem is gyors egy DP Dummy plug-ot, mert itthon csak HDMI van, az meg kéne oldja ezt a gondot. Az IDER nálam gondot okozott Proxmox telepítéskor, így azt nem tudtam használni, de lehet más platformon nincs gond vele. Lehet mindenféle dolgokat állítani, van Serial-over-LAN is, bár nálam az nem akar működni, mondjuk ennek lehet köze a Proxmox-hoz (xterm.js-hez lehet mókoltak valamit a konfiggal).
    Persze nem vált ki egy teljes értékű IP KVM-et (vagy ilo, idrac, etc...), de arra, hogy távolról is elérjem a montiort, hogy épp ne kelljen billentyűzetet + monitort cibálni az amúgy headless géphez ha épp bios-ba kell menni, vagy szimplán csak távolról be tudjam kapcsolni, ahhoz bőven jó :)
    Persze csak az i218-LM-en működik, az i211-en nem, mivel az AMT-hez mindig speciális NIC-ek kellenek.

    Néhány infó, ha esetleg bárkit érdekelne virtualizációhoz:
    IOMMU-t tökéletesen kezeli a lap, Intel VT-d-t kell hozzá csupán engedélyezni és már megy is minden. ACS patch nélkül is szépen kezeli az IOMMU group-okat, bár a SATA vezérlő sajnos más egyéb dolgokkal közös group-ban van, de ettől még tökéletesen lepasszolható virtuális gépnek. Above 4G decoding-al már voltak gondok, legalább is a Tesla K10-emet nem nagyon akarta kezelni alapból, de egy ACS patch + pci=nocrs szerencsére segített ezen is. A Tesla P4-el már semmi gondja nincs, ott simán IOMMU bekapcsolás után támogatott akár a passthrough, akár a vGPU.

    Ugyanakkor az i218-LM a Proxmoxra való áttérés óta okozott egy kis gondot, az e1000-es driverrel valamiért nagy terhelés alatt eldobja a kapcsolatot, majd kb. 5-10 mp múlva újra inicializálja a NIC-et. Nem ritka dolog sajna, teli van vele a net, hogy bizonyos NIC-ek (jellemzően i219-el szerelt Intel NUC-ok pl.) esetén előkerül ez a bug, pár funkció letiltással megoldható a probléma (le kell tiltani néhány olyan feature-t, amit amúgy sem támogat ez a NIC), de érdekes mód amíg nem proxmox-al használtam, ez sosem jött ki (pedig ott is volt VM, a nic is ugyanúgy bridge módban volt, szóval passz).

    Volt még itt szó korábban a ventillátor vezérlésről: Elvileg ITE8516 van használva, amit elviekben az lm-sensors támogat is, de nekem az istennek sem sikerült kiolvasni semmit belőle.
    Találtam egy-két archív leírást valami speciális Linux distrorol (Fedora alapú), amit a Kontron adott egy nagyon hasonló laphoz, de még annak a distronak is az ismert buglistáján volt, hogy nem támogatja a temperature sensor-t. Pedig jó lenne, ha a P4-re applikált ventinek lehetne valamivel vezérelni a sebességét, de akkor marad valami ESP32 alapú megoldás, úgy tűnik :-/

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák