Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HThomas

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #66 üzenetére

    Ott van pl az említett S23U, amiben 200 MP-es érzékelő van, és mégis gyors a kamera applikáció. Simán berakhatnának hasonló hw-t a fényképezőgépbe is, akár úgy, hogy van egy RAW+JPEG mód, ahol a RAW-t lementi későbbre full felbontáson, a JPEG meg pixel binninngel és megtámogatott AI képalkotással készül az előre beállított profilok alapján (akár valami film simulation mód, ha valakinek arra van igénye), aztán ez a JPEG mehetne rögtön a felhőbe social media megosztással megtámogatva, kis felbontásban. Ha meg kell, akkor ott van a full felbontású RAW, amire PC-n a raw converter simán ráhúzhatja akár ugyanazt a profilt mint a JPEG-re, csak egy fokkal normálisabb feldolgozással. Valószínűleg meg tudnák oldani, ha akarnák, csak iszonyatos méretű K+F pénz, és fényképezőgépből nagyságrendekkel kevesebbet adnak el, mint mobilból, ezért a japán gyártóknak szerintem nincs kapacitása ilyennel foglalkozni, ráadásul az is kétséges, hogy mennyire harapnának rá az emberek.

    Az mondjuk érdekes, hogy valamelyik mobilgyártó miért nem ad ki mostanában olyasmi gépet, mint ami itt az első hsz-ben lett linkelve... ők simán megtehetnék, a szoftver és a képfeldolgozás adott nekik, csak valamelyik komolyabb optika gyártóval kéne lepaktálni, de ilyenre meg már láttunk bőven példát, nem ördögtől való. Valószínűleg nekik ez meg túl kicsi falat, túl keveset lehet eladni belőle ahhoz, hogy megérje...

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Ijk #66 üzenetére

    mert te a 5" telefon kijelzőn nem fogod annyira látni a hibákat mint egy 27" UHD monitoron
    Igaz, viszont a legtöbb embernél meg nincs is ilyen monitor. Sőt nekem pl se időm, se energiám, se tudásom, se pénzem nincs az ilyen képek szerkesztéséhez. Mert itt ugye tetemes kiadás lenne egy normális fgép, hozzá képszerkesztő szoftver, moncsi meg egyebek. Meg akkor nekem pl kellene egy fotós képzés is. De minek? Inkább a családra forditom ezt a pénzt és időt.
    Nekem teljesen jók a mobilos képek. Csak olyan mobilt veszek ami jobb képeket készít.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák