Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paljani

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #96 üzenetére

    Mik, az amerikai tervrajzok? Persze, úgy szokták mellékelni, meg még fel is töltik instára, hadd másolja mindneki, ők nem akarnak 1 fillért se látni belőle, Máltai Szeretetszolgálat...
    - Ez most komoly? A létező leghalványabb fogalmad sincs arról, hogy mit jelent a BÉRgyártás és az hogyan történik a gyakorlatban, nemigaz? Biztosan a kicsi tajvaniak megtippelik (!), hogy mi lehet az amerikai “tervrajzokban” amiket nem adnak nekik, hogy nehogy ellopják majd a tippek alapján gyártanak nekik alacsony selejthányaddal… :D

    Mit kell neked azon definiálni, hogy teljesítménybajnok?
    - Versenyképességről volt szó, meg arról hogy a saját GPU dizájnját SEM képes a saját gyártósorain gyártani. Ekkora bajnokok… Amúgy az Alchemist pontosan miben bajnok? Fogyasztásban maybe?

    Ha 13900K-t tud, akkor ez se lehetetlen. A tervrajzok náluk vannak, gyárat mindig lehet csinálni.
    - Egy Alchemistet tudtak kiizzadni magukból és még azt sem tudják - gazdaságosan - gyártani a saját gépsoraikon…

    Fejleszteni viszont nem. Itt a sok autógyár Magyarországon, pontosan hány magyar autó is létezik?
    - Ez most hogy jön ide? Példának nem analóg (értsd szar) hiszen nem azonos bonyolultságú termékekről van szó ill. eddig kínáról volt szó (ami rottyon van saját tervezésű autókkal és gyárakkal is). Miért kell össze-vissza beszélned?

    Hiszen azt már nem nagy etvasz megtervezni - szerinted. :D
    - Szalmabáb érvelés detected, én ilyet sehol nem állítottam. Pontosan azt írtam le, hogy a chipgyártásnál a gyártósorok a legfontosabbak, hiszen eleve azokra készítik el a chipdizájnokat. De látom fogalmad sincs erről, azért példálózól autókkal, ami azért másik kávéház…

    És te?
    - Tény- és okszerűen közlöm-közöltem, hogy minden amit chiptervezés terén eddig a “nyugat” elért, kína is el fogja. Tulajdonképpen ezt az amerikaiak is jól tudják, ezért ők is csak “lassításról” beszélnek-beszéltek a gazdasági “háborújukat” illetően. Gondolom TE ezt IS jobban tudod náluk…

    Sikerrel fognak. Mire mi lecseréljük az RTX 99090-et is, addigra nekik is összejön a 4090.
    - Valójában az ún. alternatív (vágyvezérelt?) valóságértelmezéssel nincs értelme vitatkozni ezt most jól elbasztam. Ha te így gondolod (értsd ebben hiszel) ám legyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák