Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Idén újrakezdtem a horgászatot, ha jól számolom 27 évet hagytam ki. 17 évesen hagytam abba, mikor dolgozni kezdtem, addig egy kavicsbányatavon horgásztam. Nemrég vettünk egy házat Kapuváron, itt folyik pár háznyira a Kis Rába, gondoltam újra belevágok. HTSZ jegyet váltottam, ami jó a Rábára, Dunára, Rábcára... és persze a Kis Rábára. Juniusig feljártam a Rábcára, gondolván itt hal sincs, általában a Királytói zsilipnél úszózgattam, a tenyeres kárászok(ezüst) már sikerélménynek számítottak az apró küllők mellett. Aztán megpróbáltam a Kis Rábát, egy órán belül akasztottam Matchbottal fél kilós domolykót, és épp méretes márnát is. Mostanában szinte csak a Kis Rábára járok, sajnos tele van szeméttel, akadóval, de ahoz képest hogy az itt élők azt mondják, nincsen benne hal...Naponta akasztok szép félkilós dévért, jászkeszeget, domolykót, tegnapelőtt egy akkora sügeret, amekkorát még nem is láttam, lehetett 30-35 centis. Tavi horgászat után furcsa volt a folyóvíz, először csúszó úszóra szereltem, aztán Matchbotot vettem folyóvízi úszóval. Most a feeder fogott meg, szeretem, előnye hogy kevesebb horgot hagyok el, mert egy helyre dobálok. Van két feeder botom, egy match ( Energoteam Rubin match+feeder, átszerelhető feederre), és két 10-40g-os pergető, először ezeket vettem általános botnak. Elvileg ma jött fizetés, egy 50-180g dobósúlyú botot veszek még orsóval, szeretném kipróbálni a csukázást is. Egyébként békés halra horgászom, ugye a feeder megy mostanában, 20-30gr-os tányérólmot akasztok a gubancgátló csőre, 22-es monofil zsinór, 8-10-es horog, csalinak 3 csonti, beetetésnek meg pár gombóc MMX folyóvízi sajtos etetőanyag. Ezzel legtöbbször küsz, fenékjáró küllő, felpillantó küllő a fogás, de mindig jön nagyobb domolykó, dévér, ritkán márna. Most már jó lenne nagyobb halat is fogni, egyik feedert átszerelem nagyobb horogra, és gilisztával csalizok, hátha akasztok valamit, amivel lehet birkózni. Legnagyobb halam (ne röhögj) kb. másfél kilós márna volt. Kifogás után szebbekről fénykép telefonnal, aztán megy vissza minden a vízbe. Bár azt állítják, jó ízű az itt fogott hal, majd egyszer megpróbálom. Egyenlőre örülök hogy kiülhetek a vízpartra, ha üldögélni van kedvem akkor feeder, ha mozogni vágyom akkor úszó dobálás..elfelejtem a gondjaimat..Horgászom! Néha odajönnek más pecások, vagy én megyek máshoz, mindig kapok jó tippeket, pl utóljára azt, hogy maradjak kint feederezni sötétedés után, akkor van márna. Szeretek horgászni, bánom hogy nem előbb kezdtem újra.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Szeretnék valamit megkérdezni a tapasztalt sporttársaktól. :)
    Fentebb írtam, negyedszázaddal ezelőtt abbahagytam a horgászatot, most kezdtem újra. Akkor az üvegbot volt a divat. Vannak feederbotjaim, az összes karbon bot, 14-20e forintos botok. Jók is, csak azt nem értem, hogy a fórumokat olvasva sokan dicsérik a kompozit botokat, hogy milyen jók, és olcsók, van pár sporttárs, aki meg teljesen óva inti a társaságot a kompozit botoktól, mondván eltörik. Egyik horgásztárs a vízparton egy Nevis Winner kompozit bottal horgászott, akciós szettben vette 10e. forintért...És teljesen elégedett vele! Pecaboltban azt mondták, ezek "egyszezonos" orsók, a botokat meg nem érdemes megvenni, pár ezressel többért van rendes bot. Van egy darab kompozit botom, egy Cormoran pergetőbot, könnyű és elég merev, semmi bajom vele, szóval nem értem, mi a baj a kompozit botokkal..?

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszi sporttársak! Így van ahogy mondjátok, nekem volt két botom, azzal úszóztam, fenekeztem, rablóztam. De azért rá kellett most jönnöm, hogy jobb a hosszú matcbot a könnyű úszózáshoz, a feeder meg a könnyű fenekezéshez, mint a hagyományos botok. :)
    Mindent összevetve úgy látom, a mai világban olcsóbb a horgászat. Tehát régen egy üvegbot meg egy orsó (emlékeim szerint) közel egy havi fizetés volt, pláne az orsók voltak drágák. Most úgy látom 10-15e. forintért már jó botot, vagy orsót adnak. Most a kaja drága, meg a rezsi, de ez nem a topik témája. Megmondom őszintén, azért gondolkodtam el a kompozit olcsó botokon, mert az egyik feeder spiccet sikeresen eltörtem. Beleakadt a horog a botzsák belsejébe, nem vettem észre, húztam ki a botot, aztán reccs.... Rendeltem spiccet a boltba, de utánanéztem a neten, a Cormoran feederemhez 4-5 e. forint egy spicc. Ami eltört, az ET rubin match+feeder bot üveg 2 oz rezgőspicce volt, talán olcsóbb lesz. Mindenesetre úgy nézem elég sérülékenyek ezek a rezgőspiccek, de a lényeg hogy komplett bot spiccekkel van annyiért, amennyiért egy rezgőspicc a nevesebb bothoz. Persze azóta vigyázok a botokra, óvatosan veszem ki a zsákból, meg vettem ilyen gumis neoprén csatokat, és a spiccgyűrűnél fogatom össze fönt a botot, ilyen elő ne forduljon mégegyszer.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Szeretném a véleményeteket kérni. Sajnos nem sokszor értem ki a Rábára eddig, de a hidegebb idő beálltával szeretnék menyhalat fogni. Annyi tapasztalatom van azzal a vízzel, hogy utóljára lementem, 60gr-os ólmot vitte a víz, mint a papírt... Mivel a feederbotjaim max. 100gr bevetésére alkalmasak, gondolkozom valami erősebb szereléken. Vagy 150-200gr-os maximális dobosúlyú extra heavy feederbotra gondoltam, vagy egy sima 100-200gr dobósúlyú sima fenekező botra. Utóbbi jóval olcsóbban megkapható. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy erős sodrásban van értelme feederbotot használni, vagy ugyanolyan jól működik a hagyományos kapásjelzős szerelék is? Persze nemcsak menyhalra használnám, márnázni is megpróbálnám. Illetve a HTSZ jegyem jó a Dunára, lehet elmennék egyszer oda is pecázni (Kb 50 km a Mosoni Duna hozzánk), gondolom a M, MH feeder oda is kevés.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz ati012 #17259 üzenetére

    Tányérólmaim vannak mindenféle méretben, ebből volt maximum 60gr-os. Kb. 25 cm-es gubancgátló csövet használok, és azon cserélgetem az ólmokat-kosarakat. Kosaraim szögletes folyóvízi kosarak, de a Rábán nem is próbálkoztam velük. Arra is gondoltam még, hogy legközelebb gubancgátló nélküli szereléket használok, mert a csőbe is belekapaszkodik a víz.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz dragonfx #17261 üzenetére

    Köszi. Sajnos most tanulom majd a folyóvízi pecát, az igazi folyóvízit, mert a Kisrábán, meg a Rábcán elég a 20gr-os ólom is. Igen, tudom hogy éjszakai hal a menyus, de ha megtekerik hamarosan az órát, hatkor öreg este lesz. Szóval elég lehet a meglévő MH feederbotom, mondjuk 80-100 (120)gr-os ólommal...?
    Illetve a hagyományos, kapásjelzős pecabot is jó menyhalazni, ugye? Pecaboltban nézegettem, vannak olcsón kétrészes 60-120gr-os, 100-200gr-os fenekező botok, boltos szerint ennyiért ajándék, nagyon jó botok.
    Ebben gondolkodom feeder mellé.[link]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Ma délután szereltem....Eredetileg horgászni akartam menni, de nem tudom felétek hogy van, itt a Rábaközben hatalmas szúnyoginvázió van. Gyakorlatilag a szúnyogrisztó sem hatásos, százával döngenek az ember körül, úgyhogy lemondtam a vízpartról. Szóval elmentem a pecaboltba, vettem pár apróságot. Vettem ilyen műanyag létrácskákat, és csináltam fenekező gubancgátló csöves végszerelékeket. Karabineres forgókapocs, 60-80cm zsinór, rajta a gubancgátló cső, gumiütköző, még egy karabineres forgókapocs, ezen az előke és a horog, ezt föltekertem a létrácskára.. Múltkor olvastam, hogy a feederbotokat szétszerelve illik szálítani. Azt találtam ki, hogy a botról leveszem a spiccet, azt külön szállítom az úszós hengerben. A boton lévő főzsinór végén egy hurok van. Szóval a vízparton előszedem a botzsákból a botot, összerakom, ráteszem a spiccet, átdugom a hurkot az öt spiccgyűrűn, beleakasztom a végszerelék kapcsát a hurokba, és mehet a peca. Egyszerűen tudom cserélni a spicceket, a gubancgátló karabínerén a kosarakat-ólmokat, és persze a horgokat előkéstől. Mivel szállítás közben törtem el spiccet, ezért gondolkodtam el olyan megoldáson, hogy legalább a spiccet leszerelve szállítom.. Ha kocsival járnék, nem szedném szét, de biciklivel is sokat járok, hátamon a botzsákkal. Mint mondotok, jó ez a módszer, vagy van valami egyszerűbb? Teljesen szétszedni, orsót külön vinni nem akarok, az már macerás lenne. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali!
    Először is az előzőekhez: Az Eurostar Master Class tényleg nagyon jó bot, pár hete vettem, sajnos sokat nem tudtam használni, de nagyon minőségi benyomást kelt. Ezt az orsót választottam hozzá: [link] Amivel tapasztalatom van az Energoteam Rubin Match+Feeder botja, van hozzá Match és Feeder vég is. Nem sok összehasonlítási alapom van, de ez inkább egy túlméretes Picker botnak tűnik, D akciós, érzékeny, lágy bot, nagyon szeretem.

    Na, ami miatt idejöttem, egy kérdésem lenne nekem is. Egy kényelmes horgásszéket szeretnék venni, ami összecsukva könnyű, akár biciklin is el lehessen szállítani. Eddig egyszerű lenne a helyzet, most jön a java: Jelenleg 133 kg vagyok, és közel 2 méter. Tisztában vagyok, hogy nem erre a súlyra terveznek, de reménykedem hogy nem lehetetlen megfelelő ülőalkalmatosság beszerzése. Jelenleg 25 literes diszperzitesvödör tölti be a láda/szék funkciót, strapabíró!
    Eddig két kinézettem van: [link] és [link]
    Lehetőleg olcsó széket kerestem, amihez oda is van írva, hogy bírja a súlyt, ezeket találtam 15 e. forint alatt. Persze följebb tudok menni árban, de amekkora "fotelszörnyeket" árulnak, az már a autóba sem fér el.
    Mi a véleményetek? Esetleg bevált típus..? :R

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Argos #17307 üzenetére

    Igen, én is erre gondoltam eredetileg. A probléma az, hogy a boltban kérdezve annyit mondtak hogy ami nekem kell, az olyan 30e. forint körül van, készleten nincs, de rendelnek. Én egy kisvárosban élek, itt az van a boltokban, amit el tudnak adni. A neten öt perc után találtam 12e. forintért olyat, ami jó lehet. Ezért jöttem ide véleményt kérni, mert ha megrendelem helyben, meg kell venni, ha nem jó, buktam 30 ezret. Ha netről rendelem, 12ezer, ha nem jó..Jó lesz az asszonynak kerti széknek, ő csak 60 kg. A másik dolog, hogy amit a horgászboltban ajánlottak, hogy hoznak rendelésre, katalógusban mutatták, az már nekem nagyon nagynak tűnt, tehát a szállíthatóság rovására menne, biciklivel, robogóval szeretnék jövőre pecázni menni, nem utánfutós autóval.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszönöm a segítségeteket, tényleg igazatok van. Győr van 50km-re, ott van Praktiker (bár nem láttam ott kempingszéket, igaz nem is kerestem) meg Decathlon, ha megyünk arra fele körülnézek. Ráér, tavaszi szezonkezdésre akarok összeszedni mindent. Nézegetek még sátras ernyőket, nem tudom használ-e valaki, hasznosnak tűnik, és van a helyi boltban is választék, ezt szeretném még megkérdezni, a gyakorlatban is hasznos, használtok ilyet? Illtve merev botzsákokat nézegetek a kerékpáros-robogós közlekedés miatt, ilyet használ valaki, érdemes venni? Köszi. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszönöm mindenkinek!
    A sátras ernyőt a boltban megnéztem szállítási állapotba összecsukva, nem tűnt vészesnek szállítás szempontjából. Mondjuk súlya az volt. :)
    Úgy vagyok ezekkel a felszerelésekkel (szék, sátras ernyő) hogy nyugodtan beszerzem, ha horgászni nem is fogom mindig kivinni, a kertben is jó szolgálatot tehetnek. Egyenlőre agyalok, mit kellene beszereznem, gyakorlatilag 0 felszereléssel indultam tavasszal a horgászásnak 27 év kihagyás után. Nagyon elkapott a szenvedély, szívesen kiülök olyan szakaszokra, ahol senki nincs, hallgatom a kakukkszót, ha megunom a Matchbotos úszózást, akkor bedobom a feedert, és csendben üldögélek.
    Teszek föl egy képet egyik horgászhelyemről a Kis-Rábán. Ilyen helyeken szoktam pecázni, gyakorlatilag a Rába halfajai találhatók benne, amik horogra jönnek: Küsz, dévérkeszeg, domolykó, szilvaorrú keszeg, márna, fenékjáró küllő. Van benne csuka, és állítólag harcsa. Tele lenne hallal, ha nem piszkálnák állandóan a vízszintet, ősszel le szokták fogni, aztán a c....k (Csúnya rasszista szó) kiszedik a halat ami a gödrökbe összeül. Legendák keringenek ilyenkor kiszedett kapitális méretű halakról.
    Másik kedvenc helyem a Rábca:
    Szóval ilyen helyeken pecázom. Irigykedem egy kicsit azokra, akik nagyobb folyók, nagyobb tavak mellett élnek, kicsit más világ lehet. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz FireFox1996 #17317 üzenetére

    Hálót..? Én horgász vagyok :)
    Pisztráng nincs benne, nem is hallottam hogy valaki fogott volna, ahhoz nem elég tiszta. Pergetni lehet, csak sok az akadó, de van sügér, domolykó, csuka. Sajnos a környéken (Rábaköz) ezek a vizek vannak, illetve van még a Hansági Főcsatorna, de nekem nem jött be, inkább halász van sok a partján. Lefele kb. 30km a Rába, de állítólag nem érdemes lemenni, alig fognak halat. Horgászegyesületi tavak döglöttek, nem telepítenek, nincs bennük hal, van pár fizetős tó, de még nem voltam. Az jut eszembe ezekről a fizetős agyontelepített tavakról, hogy régen mikor elvitték Ceausescu elvtársat vadászni, hogy biztos legyen a siker, cirkuszi medvét tereltek eléje, hogy lője le, legyen sikerélmény. :D
    Szóval ezért írtam, hogy irigylem aki mondjuk a Tisza-tó mellett él, vagy a Tisza parton. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz musli26 #17322 üzenetére

    Az eurostar oldala szerint 100gr maximális dobósúlya van [link] Valahol mintha 40-110gr-ot láttam volna. Én a 100gr-ot óvatosan merném vele csak eldobni. Ekkora súlyhoz a bátyust venném inkább: [link]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz _Csaba_ #17368 üzenetére

    Én ma mentem ki pecázni. Rábcára mentem, a Királytói zsiliphez. Pergetéssel kezdtem, körforgó villantóval és woblerrel dobáltam, eredménytelenül. Aztán leültem feederezni, csontival. Egy kapás volt, valami apróhal cibálta meg, egy pillanatra éreztem, aztán leakadt. A 8 fokban elkezdtem fázni úgy 2 óra után, meg ezek a szemét szúnyogok is jöttek (azt hittem a hideggel eltűnnek), úgyhogy az úszós szereléket elő sem vettem. Még nem dobtam ki a maradék csontit és gilisztát, lehet hogy valamelyik nap még kinézek a házuktól kb. 50m-re folyó Kis-Rábára, megpróbálom feederrel, meg megdobálom műcsalival.
    Aztán befejeztem a horgásszezont. Majd pergetni kinézek, meg menyhalazni, de nem sokszor, majd ha fagy. :) Utálom ezt a sáros-ködös időt. ;]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz forras2 #17431 üzenetére

    Én ilyet vettem nemrég: [link]
    Árkategóriájában nagyon jónak tűnik. Azt nem írtad, mennyit szánsz rá, de ez alá nem mennék, drágábban meg Okuma Longbow LB40-et ajánlom. Nekem ezek vannak, az Okuma híres a megbízhatóságról.
    Damilt én feederboton 20-22, max 25-ös méretben használok.
    Ha arra gondoltál, hogy orsó ajándék zsinórral, arról lebeszélnélek. Amiket láttam ilyen Nevis winner start orsókat ajándék zsinórral, meg valami Okuma orsót 3e forintért..Inkább kihagynám. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Egy kérdés a sporttársakhoz :)

    Nekem azt mondták a horgászboltban, hogy a mai horgokat nem kell élezni. Erre találtam ezt a videót: [link].
    Hm, nem pénz ezért az eszközért (990ft) ha tényleg használható. Legtöbbször csontival horgásztam, amikor már nehezen ment fel a csali, akkor egyszerűen eldobtam (mármint kukába, otthon) a régi horgot. Szóval megéri beruházni egy horogfenőre?

    Kiváltottam természetesen már a horgászjegyet, vettem mint tavaly HTSZ jegyet, ami jó a Rábára, Répcére, Kis-Rábára, Dunára, illetve idén váltottam az egyesület tavára is engedélyt. Biztattak, hogy tavasszal még lesz benne ponty, aztán nyárra kiürül a tó.. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszi! Akkor kihagyom. :)
    Más
    Nézem télen a horgász-vadász csatornát a TV-ben, merítek pár ötletet. A feeder horgászatnál én mindig gubancgátló csövet használok, a csőnél rövidebb előkével, a gubanc elkerülése végett. Már rágondoltam többször. azért a hal sem hülye, biztos látja a csövet...:) Szóval nézem a műsorban, hogy simán csúszóra rákötik a zsinórra a kosarat a profik, és akár méteres horogelőkét használnak. Gubancgátlásnak az előke karabinere előtt egy rész duplán vett, megsodrott zsinórszakasz áll. Így szeretném én is szerelni tavaszra a botokat, de nem találok róla sehol leírást, képet, hogyan kell létrehozni, kötni ezt a sodrott szakaszt. Google nem segített. Nem tud valaki egy leírást/képet linkelni ennek az elkészítéséről...? Köszönöm. :R

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz mano660 #17827 üzenetére

    Ááá, köszönöm szépen, ezt kerestem! :R

    Ha már feederbotról esett itt feljebb szó.... Igaz hogy nemrég kezdtem újra a horgászást, de bújtam fórumokat. Amit mindenki dicsérni, és ajánlani szokott az [link] Eurostar Master Class Feeder bot. Vettem én is egy Silstar Tierra orsóval, így 15 ezerbe került. Ősz elején vettem, sokat nem használtam, de ennyi pénzért Best Buy-nak tűnik. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Emu #17868 üzenetére

    Nem ismerem, de egész nap megy a reklám a horgászcsatornán, a Banax Helicon orsó most akciós, 16.990ft. Azt mondják húszezret adtak el belőle. Így ránézésre ilyesmit keresel: [link] :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Én egy ideig nem horgásztam( 25 év), amikor újrakezdtem tavaly, meglepődve láttam, hogy minőségi Silstar orsó nyeletőfékkel ilyen jó áron..[link] Nekem a Silstar még márkanév volt. Azóta olvastam ezt-azt, gyakorlatilag ha jól értelmezem a Silstar most rosszabb megítélés alá esik, mint a Nevis. Ebből az orsóból kettőt is vettem, jó üzletnek tűnt, de kezdek aggódni.
    Használ valaki ilyen orsót, esetleg pár szezon óta? Feljebb a Nevisről is olvastam szépeket, Nevistől egy Pantera 50-es van, meg ilyen Silstarok 2 db. Többi SPRO Freeliner XR LCS 540, Okuma Longbow, Shimano Sienna. Ezekkel talán nem lesz baj...
    A Walterlandban a Spro Freeliner most 7990ft akcióban, szinte féláron, ezen gondolkodtam, nem-e kéne a Nevis-Silstar orsókat egyesével lecserélgetni..
    Mit gondoltok?

    Egyébként ha már beleugattam a topikba, szerintem a fent említett nyeletős Spro orsón kívül a négycsapágyas Spro Necton orsók 4990ft-ért is jó vételek lehetnek. Spro akciók

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz -conrad- #17880 üzenetére

    Igen, a Neptun orsók... :) [link] Ilyet kaptam 14-15 évesen, évekig szolgált. Ehhez képest a mai Nevis Panterám csúcsminőség. De tényleg, az emlékeimben a Silstar termékek valami prémiummárkaként élnek. Volt két üvegbotom, az egyiken hagyományos tekerős orsó [link], a másikon a fent említett Neptun. Meg pár apróság, aztán az ember milyen boldogan ment horgászni, aprította a keszegeket paprikáskenyérrel, Optima omega zsinór, meg a mostani eszemmel már hatalmasnak tűnő, 4-es körüli horgokkal. Akinek hátsófékes Silstar orsója volt, arra már áhítattal néztünk.
    Tervbe volt a horgászshow, de akárhogy számolom, az ország nyugati végéből felmenni családostól, minimum 15 ezer, vonattal is. Inkább úgy döntöttünk az asszonnyal hogy nem megyünk föl, hanem megrendeltük a régóta áhított székemet: [link] Hát...nem vagyok anorexiás típus, 133kg.. :DDD
    Hát igen, ami megvan el kellene használni, lehet szelektálni fogok. A tóra menni, ahol benézhet nagy ponty vagy amur, a minőségibb bottal-orsóval megyek. Csatornára kárászozni jó lesz a Nevis Pantera. Azt szeretném még megkérdezni, hogy a tavi pontyozáshoz, ahol befuthat nagyobb példány, meg termetes amúrok is vannak, elegendőek a MH feederbotok 22-25-ös zsinórral? Vagy vegyek bojlis botot inkább..? Ki szeretném próbálni a fűzött csalizást, bojlival vagy pellettel, esetleg lebegtetett kukoricával. Sajnos az újrakezdésem óta csak 1,5 kilós márna volt a legnagyobb halam a Kis Rábán, de a Medium feeder botot (ET Rubin Match+feeder) nyéltől karikába hajtotta, persze dolgozott szépen a bot, de az volt az érzésem, hogy egy 15 kilós ponty nagy lenne ennek a pálcának. Van még folyóvízi fenekező botom, 3m-es Absf 50-180g dobósúllyal, csukázni vettem, masszív darab, lehet ezzel is próbálkozom pontyot fogni. Ja, és azt akartam még kérdezni, a hagyományos fenekezésnél mennyire hasznosak ezek az elektromos kapásjelzők, meg swingerek..? Én a régről megszokott kapásjelző karikákat vettem, de a horgászcsatornát nézve azt látom, hogy ezeket a villogó-csipogó biszbaszokat használják kizárólagosan....
    Bocs hogy hosszú lére eresztem meg sok a kérdés, de az a helyzet, hogy a tapasztalataim java része a 80-as évekből van. Kérdezni kellek, meg olvasni, mert nekem a Silstar a jó márka, meg a hátsófékes orsó a menő... És ez rendben is volt...30 éve. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz -conrad- #17888 üzenetére

    :R
    Köszönöm sporttárs a kimerítő választ! Igen a matchbot, én is szeretem. Valószínűleg bedobok egy feeder vagy fenekező botot, mellette meg úszózom. Beújítottam egy bolognai botot is, bár lehet felesleges volt. Egy Silstar Grizzly 4m-es sic gyűrűs bolognai bot 2500ft volt a boltban, megvettem (majdnem ingyé' vót), van rá való kis orsóm. Matchbottal horgásztam eddig folyóvízen, szintén ekkora méretben, de azt gondoltam ki, hogy a matchbotot állóvízi úszóval, a Bolognait meg folyóvízivel szerelem, és nem kell átszerelgetni, 4 háznyira folyik a Kis Rába, egy bolognai bottal, egy doboz csontival meg az engedéllyel lesétálok a partra akár félórára. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Emu #17988 üzenetére

    Én nemrég kezdtem újra a horgászatot, de gondoltam rá én is, hogy a 20cm-es rikítósárga gubancgátló cső nem-e zavarja a halakat...De úgy néz ki, hogy nem. Most én is a divatos narancs meg citromsárga színekből vásároltam be, ilyen zsinórokat vettem. De idén elhagyom a gubancgátló csövet, és a zsinórból fonok gubancgátlót (feljebb volt róla szó a topikban), és hosszabb előkét használok 25-30cm-est. Szerintem így már biztos mindegy a főzsinór színe :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz adrian360 #18048 üzenetére

    Érdemes megnézni a többi hirdetését is. Pl: [link] Kb 30éves zsinór, 35-ös, 4,9kg szakítószilárdság. 400ft-ért..Rohanok Miskolcra! :Y

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Melorin #18056 üzenetére

    Én ilyen ülőkés ládát vettem. A teteje külön felnyitható, oda fér bele cucc, de a láda részbe is pont belefér a kisméretű szerszámosláda a horgászcuccokkal, és elfér a csali-etetőanyag is. Vállra akasztható, pánt jár hozzá :) [link]
    Ja, és a 133kg-om alatt meg sem nyekken. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Belefutottam egy új (én még nem láttam) Nevis XH feederbotba, olcsó erős feedert kerestem [link] Kompozit, de feleannyiba kerül mint a nagytesók. Súlya nem zavarna, nem kézből horgásznék, ritkán is lenne használva, a Rábára kellene nagyobb, 100gr-os kosárhoz, vagy ólomhoz.
    Nevis Raptort is néztem, az a baj hogy akciós szettben csak a sima H van, a nagyobbakat nem adják akciósan. :) Nagyon gagyi lehet...?

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz NORBl #18132 üzenetére

    Van ilyen botom, szeretem! Match botnak teljesen átlagos(nak gondolom), feedernek könnyű, medium bot. Kilós márnától már nyéltől hajlik, de öröm vele a fárasztás. Keszegezésre, pontyozásra kiváló. A legerősebb karbon spicce kb. olyan erős, mint a többi MH feederemnél a leglágyabb.
    Nyár közepéig Matchként, aztán feederként használtam. Szóval a feeder rész nem egy távdobó, nehéz kosarakra való, inkább tényleg finom szerelékes horgászatra. Legtöbbet használt botom, én szeretem :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali!
    Egy kérdés a sporttársakhoz... :) Vettem zsinórokat, jó áron láttam Energoteam [link] zsinórokat a horgászboltban, két feeder botra is vettem belőlük. Az Excalibur nevű horgok jól beváltak, gondoltam zsinórba sem lehet rossz. Az első furcsaság a zsinórokkal, hogy szemre a 22-es zsinór vastagabbnak látszik, mint az otthon lévő Tubertini gorilla feeder 25-öse. Persze szigorúan a két szememre hagyatkozva a 22-es zsinórt 30-asra saccolnám. Ami igazából zavar, hogy ezek a zsinórok keményebbek, merevebbek mint az eddig használtak. Horgászboltos azt mondta, hogy ő direkt ezeket a keményebb zsinórokat szereti, mert nem nyúlnak annyira. Mivel tavaly kezdtem újra a horgászást, nincs tapasztalatom a mostani zsinórokkal, de a fent említett Tubertini zsinór tetszik, igazából ezekre az ET zsinórokra az ára miatt, meg a divatos színek miatt ugrottam rá. narancs fluo 22-es ment a sima feederre, sárga fluo 25-ös a keményebb, 230g dobósúlyúra. Persze éjszakára is kint akarok majd maradni pecázni, azért is vonzottak ezek a színek.
    De a merevség miatt kissé elbizonytalanodtam, megpróbáljak vele megbarátkozni, vagy cseréljem ki őket a megszokott, lágyabb zsinórra? De lehet igaza volt a boltosnak, és jobb feederre a merevebb damil, csak nekem szokatlan..? Valaki segítene a dilemmában?

    Egyébként megkezdtem én is a szezont, kavicsbányatavon kapás sem volt, de tegnap délután a Hansági Főcsatornán vagy 50db bodorkát, vörösszárnyút fogtam picker és bolognai botokkal. Más halfaj nem jött, de ezek úgy, hogy bedobás után azonnal rángatták a spiccet a pickeren. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hamár törések...
    Biciklivel tekertem haza, a kapu rácsai közé beakadt a botzsákból kilógó utólsó gyűrű..Pergetőbot utólsó 5cm-e reccs... Feedert pakoltam elő a botzsákból, a horog beakadt a botzsák belsejébe, mire észrevettem, spicc reccs..
    Leghülyéb baleset 1 hete: Vadiúj, leakciózott Cormoran Bull Fighter 230g-os feedert hazavittem, szereltem fel, és véletlenül ráléptem a spicctartó csőre (miért a földre tettem, nem tudom...). Egyik spiccgyűrű elgörbült. Ezt megpróbáltam fogóval óvatosan egyenesre nyomni...Reccs.
    Ugyanaznap Nevis Pantera orsóján akartam zsinórt cserélni, levettem a dobot, hogy a zsinórt a kukába belefejtem...kiesett a fék, a lamellák meg a filckorongok, bele a salak közé....nem lettek meg.
    Egy éve horgászom (újrakezdtem) :W

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali!
    Elcsábultam egy hirdetéstől, de nem igazán tudom kell-e ez nekem.. :)
    Szóval belefutottam egy akcióba, az Energoteam saját boltjában a 3m-es feeder+bojlis bot mellé adnak elektromos kapásjelzőt, horgokat, leszúrókat, kosarakat..9990 ft ért. [link] Feeder botra nincs szükségem, van 6 db, a pickertől a 230gr dobósúlyig bezárólag.
    Bojlis boton amúgy is agyaltam, de eddig arra jutottam, nem igazán kell nekem, folyóvízi pecára az elmúlt hetekben vettem 2db Cormoran BF Ultra Power 80-230gr dobósúlyú feeder botokat (mert leárazta a bolt) úgy gondolom ezzel nyugodtan pontyozhatok, és a meglévő MH feeder botjaim is tökéletesek lennének.
    Nem bojliztam soha, idén van újra (1987-ben volt utóljára) tavi engedélyem, tavaly csak folyóvízre váltottam. Azt láttam a tavon, hogy mindenki fűzött csalival pecázik, és bojlis botokkal. Tetszenek ezek a vékony, erős, rugalmas bojlis botok. Ami aggaszt, hogy csak 3 méteres ez az akciós cucc, a bojlis botok is általában 3,6 m-esek, mint a feederek, ha jól látom. Végül is magamat ismerve biztos hogy veszek bojlis botot, mit gondoltok, jó ez a kis 3m-es, vagy vegyek 3,60-ast? Ez is jónak tűnik: [link]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Zoli bácsi #18225 üzenetére

    Na, addig tököltem, vége annak az akciónak, tegnap még volt, ma reggelre elfogyott, nem csodálom, jó áron volt. Nem is bánom annyira, majd lesz másik akció.
    Mindig azt mondom, na, most megvagyok, van elég botom orsóval, minden cucc, elég ennyi. Aztán áá veszek folyóra egy jó erős fédert. Mivel jól le volt akciózva, pár nap múlva vettem még egyet, mert ugye két bottal horgászik az ember. Aztán orsók, zsinór is kell. Most még nincs bojlis botom, de azt is ki akarom próbálni. Olyan vagyok mint egy gyerek, csak drágábbak a játékok. A horgászboltban adnának egy kimutatást, mennyit hagytam ott, meglepődnék (hát még a zasszony :))
    Na, bocs, ez nagyon off, csak arra lennék kíváncsi, ti is vagytok így? Mármint az ember mindig vesz valamit, ki akarok próbálni minden módszert, aztán a felszerelés legalább fele ritkán van használva. :B

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Két hete vettem egy sátras ernyőt. Nevis márkájú, PVC. Vettem egy leszúrót is hozzá, boltban mondták hogy anélkül nem lehet felállítani. Udvaron kipróbáltam, nyél lecsavar, leszúró ráhúz, földbe szúr, csavar meghúz, ernyő felállít...Lötyög, próbálok szúrni, csavarni..széllökés jön feldönti. Szétszedem, az alsó szár elhajolva, a csavar helyénél behorpadva..Hú, ez meg milyen anyag, nem acél az biztos. Kiegyengettem, félretettem. Rendeltem egy leszúró extra esernyő leszúrót [link]. Nevist rendeltem, mint az ernyő. Megjött. Persze az esernyő alsó, menetes vége nem megy bele, le kellene vágni a menetet. De amúgy is, pontosan olyan méret a leszúró belseje, mint az esernyő szára tehát alig lehet a másik végét is belecsúsztatni, ha kicsit hajlik-deformálódik a szár, már lehetetlen beleimátkozni. Bónusz hogy az "extra" leszúró is valami könnyű anyag, nem acél az biztos.
    Itt hagytam abba most, félretettem az egész sátras ernyőt, ezzel nem idegelem magamat, az biztos. Sajnos kukába nem fért bele, majd fél-negyedáron eladom, ha tudom. Csak az bosszant, hogy megint vettem egy fa....t, amit soha nem fogok használni.
    Még tavaly kérdeztem hogy hasznos dolog-e ilyet venni, mondtátok hogy jó dolog. Csak érdekelne, én vagyok ilyen béna hogy első alkalommal eldeformáltam az alsó szárát az ernyőnek, vagy nem Nevis-t kellett volna venni..?
    Most Dechatlonos, 2 másodperces sátrat nézegetek, csak úgy nézem túl alacsony, hogy ülve elférjen az ember benne... Valami egyéb alternatíva lenne esetleg..?

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Synaptic #18488 üzenetére

    Köszi...Kicsit megnyugtató hogy másnak is gondja volt vele, azt hittem én vagyok mindenhez bal...sz.. :)

    gban: :) :)

    És egy kis humor...

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Újrakezdő vagyok, a múlt héten negyedszázad után megfogtam az első pontyomat. Igazából minden nap fogok azóta egyet, ma is egy kétkilóst fogtam, és két akkora dévért, hogy pontyból is méretes lenne. Eddig a horgászvideókat utánozva pellettel, ízesített kukoricával bojlival próbálkoztam, semmi... Aztán elővettem a matchbotot, parttól 5-10m-re fenék felett egy szem csemegekukoricával csalizva. Beetetésnek egy marék csemegekukorica, egy marok mézes mmx etetőanyag...Ahányszor kimegyek, fogok pontyot, olyan vízen ahol alig telepítettek. :)
    Ma a szákolás után amikor a horgot próbáltam kiszabadítani a hal szájából, kezembe maradt a horog előkéstől. Elszakadt, ahol a karabíneres forgókapocsba beakasztottam, tehát a hurok tetején, ahol a karabinerrel érintkezik. Új horgot tettem, akasztottam egy félkilós kárászt, ki akartam venni a bottal, csatt... Zsinór elszakadt, a karabineres forgókapocs felkötésénél.
    Három két kiló körüli pontyot fogtam ezzel a végszerelékkel, meg pár dévért.
    Kérdésem: Úgy gondolom, hogy a karabíner kidörzsölte a monofil horogelőkét, azért szakadt el. Ez ellen lehet védekezni? Vagy minden fárasztás után cseréljek horgot előkéstől? A kötésről szintén kérdezném, hogy elronthattam a duplahurkos clinch csomót, vagy ott is elgyengülhet a kötés..?

    Bocs a láma kérdésekért, a 80-as években horgásztam, akkor nem használtunk (mi legalábbis) forgókapcsot, meg előkezsinórt sem. Főzsinórra ment ütköző, az úszó, a végére a horog, aztán kisúlyoztuk ólmokkal..:)

    Szerk: Ja és annyi kérdeznék még, hogyan nyomjátok rá a zsinórra a sörétólmot, hogy ne sérüljön a zsinór? Jelenleg úgy csinálom, hogy rányomom a söréteket, aztán feljebb húzom az ólmokat, és azt a zsinórszakaszt levágom, ami sérült. De úgy nézem a húzkodás sem tesz jót a zsinórnak. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszönöm mindenkinek. :R
    Valóban, előrekötött horgokat használtam előszeretettel, legtöbbször ET Excalibur-t. Mostanában vettem előkezsinórt, és magam kötöm a horgokat. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Bull Boss #18782 üzenetére

    Hosszú az előkéd szerintem. Mostanában max. 10-15cm-es horogelőkét használok, hogy ne érjen el a kosárig. Régebben próbálkoztam hosszú, 35 cm-es gubancgátló csővel, hogy hosszabb előkét használhassak, de úgy tűnik hogy a rövid előke miatt nincs kevesebb kapásom, tehát nem zavarja a halakat a horog közelében lévő élénk színű cső. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali!
    Egy hat hektáros, telepített bányatavon horgászgatok, eddig elégedetten, de egy hete halat sem látok. Eddig beetettem két helyre a parttól 8-10m-re, kb 3méteres víz van. Pár gombóc mézes etetőanyag, egy marok kukorica. Egyik helyen matchbot, másik etetésre feedert dobtam. Főleg az úszózás volt eredményes, egy szem kukoricát tettem a 10-es horogra, jöttek pontyok, kárászok, kiló feletti dévérek....Meg közben apró keszegek is. Kukorica volt a fogós csali, sem a csonti, sem a pellet nem ment. Félóránként bedobtam pár gombóc etetőanyagot, egy marék kukoricát, mindig volt kapás.
    Kb egy hete ugyanígy horgászva még mozdítás sincs. Tegnap délután, és ma reggel is kimentem, semmi, még egy kis keszeg sincs.
    Nem sok pontyot telepítettek, utólsó éven az egyesületé a víz, ezt elmondták, de dévér sem jön. Mi lehet a gond? Cseréljek csalit, etetőanyagot..? Jövő héten, ha lesz időm, akkor úszós botot nem is viszek, erősebb feederekkel megpróbálok beljebb horgászni, a parttól távolabb..Ezt gondoltam ki, de szeretném megkérdezni esetleg tudtok tippet adni, mivel próbálkozzak egy agyonhorgászott tavon..?
    Eddig gubancgátló cső, 25gr-os kosár, 20cm-es horogelőke, 10-es horog volt a feeder szerelék. Jövő héten lapos method kosárral, rövid előkével, csalitüskére fűzött csalival próbálkoznék, csalit váltogatva.

    Még annyit kérdeznék, ezek az agyonreklámozott Döme-féle távdobó botok tényleg annyira jók, vagy hasonlóak a felébe kerülő, de nem reklámozott Nevis, Eurostar..stb botok ugyanabban a dobósúly kategóriában...? :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz szuszinho #19095 üzenetére

    Nem egy távdobó bot, egy éve használom, mostanában feederként. Inkább egy hosszú pickerbotként jellemezném, nagyon érzékeny a két üveg spicce. Fárasztáskor nyéltől hajlik, de azért van gerince is. Közepes, 2 OZ üvegspiccel használom, 20gr-os kosár megtöltve (35-40g..?) már határesetnek tűnik, ezzel szerintem 50-60métert meg lehet dobni. A legerősebb spiccét még nem használtam sosem.
    Ha messzire akarsz dobni, vagy nagy halat fogni, akkor válassz másik botot. Partközeli érzékeny pecára tökéletes. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Jövő héten method feeder technikával próbálkoznék a tavon, a partközeli úszós módszer és a hagyományos fenekezés teljesen eredménytelen. Bementem a horgászboltba, körülnéztem. Nem hiszem hogy az árak magasak, szerintem a fizetésem kevés.....Method módszerhez kerestem kosárba gyúrható anyagot, meg valami lebegő pelletet. Volt Haldorádós fluo lebegó pellett majdnem 3 ezerért, meg valami kis doboznyi pellet keverék talán egy kiló ugyanennyiért.... sokallottam.
    Nemrég kezdtem újra a pecázást, method módszert is most kezdeném, tapasztalat 0. Egyenlőre vettem olcsóbb method keveréket, Maros Mix azthiszem, meg Dovit márkájú lebegő pelletet. Utóbbi márkáról még nem hallottam, egy ezresből megvolt.
    Jók ezek az olcsóbb cuccok is, vagy a HD termékek tényleg annyira jók..? Mert akkor megveszem. :)
    Milyen csalival próbálkozzak? Lebegő pelletre és technopufival lebegtetett kukoricára gondoltam, csalitüskén.
    Normális dolog, hogy a sima konzervkukoricával több halat fogtam, az ízesített cukk kukoricákra pedig alig van mozdítás...?? Próbálkoztam pufival, hamar leázik, kapás van, hal nélkül.
    Ja, és füles horogból 6-os volt itthon, arra kötöttem csalitüskét, de azt hiszem nagy egy kicsit, vegyek kisebbet? :)
    Na egyenlőre ennyi kérdés, ami foglalkoztat... :)
    Köszi!

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Doblós #19197 üzenetére

    Köszönöm sporttárs a kimerítő választ. Ezt a csalit pár oldallal előbb is ajánlottad, de nem láttam gyártót, azóta kigugliztam, SBS termék. :) Sajnos kisvárosban élek, két horgászbolt van, körülnéztem, de nincs sok választék. Azt hiszem rendelek webáruházból.
    Múlt hónapban vettem egy ilyen csali szettet: [link] Megrendeltem, utána láttam mekkora bazi bojli meg pellet van benne...Tudom ezt használni feederezéshez?

    Illetve még a gumikukoricára kérdeznék rá, valahogy irtózom a műanyag csaliktól.. Tényleg eredményesebb mintha hagyományos kukoricát lebegtetnék..? Ez van a helyi horgászboltban, nem haldorádós, de úgy néz ki, és olcsóbb.. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Doblós #19212 üzenetére

    Ismét köszönöm sporttárs. :R

    Tegnap kint voltam a tavon, déltől estig. Method módszer, hagyományos feeder, tűzött csali, fűzött csali, pellet, kukorica, pufi, izesített kukorica... próbálkoztam mindennel, két keszeg. :F
    Estig egyedül voltam a 6 hektáros tavon, azt mondják más sem fog halat. Legközelebb inkább fizetős tóra megyek, vagy a pár háznyira folyó Kis-Rábára, abban legalább kapás több van, sajnos annyi benne a szemét, beleszórt ágak, levelek, hogy azért nehéz pecázni, meg a vízszintet is baxtatják állandóan. :(((

    Szerk: Vettem Haldorádós Fluo Energy method etetőanyagot, Zöld Afrika ízesítésűt. Bedobtam Dovit pellettel csalizva, kapás sem volt. Kukoricát tettem a csalitülkére, vagy pufit, arra volt piszkálódás, a csalit lelopkodták. Este meguntam a horgászást, a method végszereléket lecseréltem hagyományosra, és a parttól 10-15m-re bedobtam, a megmaradt method etetőanyagot meg beszórtam oda. Felforrt a víz, keszegek küszök megőrültek, és a fenéken is bedobás után öt másodperccel húzkodták a kukoricát, sajnos csak az apróhal. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hajaj, én áldom az eszem, hogy nyeletőfékes orsókat vettem. Tegnap egy fenekező és egy feeder volt bent, mindegyik nyeletőfék bekapcsolva. Mögöttük ültem, egyszer csak kapásjelző csett, nyeletőfék ciripel, mire odakaptam már vagy egy méter zsinórt lehúzott. Hamar berántotta volna a botot...Nem tudom mi volt, leakadt, akarom mondani a 6-os méretű mmx horog kihajolt... Megint tanultam valamit, mmx horgok mentek kukába.
    És ha már klaviítúrát ragadtam, pár kérdés..:
    Csalitüskével próbálkoztam, vettem lebegő pelletet, de most az előkehossz magasságában lebeg, ugyanígy a kukorica+ technopufi páros. Ez így nem jó ugye? Sörétólmon gondolkodtam a horog után az előkezsinórra, de ha nem lebegő csalit teszek akkor nem jó a sörét súlya... :F
    Csalitüskére sima kukoricát tettem, ezt leették a halak, kapást sem láttam....Akkor ez inkább gumikukoricára és pelletre van kitalálva..? Egyenlőre visszaálltam a tűzött csalizásra. Mindegy mivel nem fogok halat, de kijárok, próbálkozom, szabadságon vagyok. Már meg merem küldeni izomból a dobásokat, először kicsit féltem a feederrel a megtömött 30gr-os kosarat eldobni, de rájöttem, nem kell félteni, nem törik az el. :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz musli26 #19314 üzenetére

    Igen, Carp Zoom márkájút, 650ft volt két darab. Kézzel hatalmas hurkokat kötöttem, azóta szép kicsiket. Használata: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Kérdés a sporttársakhoz: Parafa nyelet a botokon, lakozzátok? Mellettem horgászó sporttárs a vadiúj botjának a nyelét is lelakkozta, azt mondja jó a parafának, jobban bírja. Állítólag spray-vel fújja be, vékonyan, bevált neki. Ti lakkozzátok, vagy kezelitek valamivel....? Vagy jó ahogy van...? :F

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz csƵ #19456 üzenetére

    Szia! Szerintem túl hosszú a horogelőkéd. Én megnézem hogy a horog ne érjen el a kosárig visszahajtva. Vagy használj rövidebb horogelőkét, vagy trükközz, pl. szelepgumi a hurokhoz a forgókapocsra húzva, ez is merevít. Esetleg használj method kosarat, beletöltve a csalit horoggal az etetőanygba, így nem lesz gubanc, és hatalmasat lehet dobni (a gubancgátló csőhöz képest). Csak gyorsan oldódó, method etetőanyagot tölts a kosárba.

    Dyde: Szerintem bojlis botra nyugodtan vedd a nagyobbikat, ne agyalj rajta.. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Egy gyors kérdés....:)
    Mondom rendelek webshopból (héten lesz "kedvem"), múltkor ajánlottatok SBS pelletet, meg valaki dicsérte a Top Mix method pelletet is. Mivel más nem nagyon kell (helyben is kapni) a kiszállítási költséget is számolva majdnem ott vagyok, mintha helyben megveszem a "híres" Haldorádós oldódó-lebegő fluo pelletet....
    Kérdés hogy jobb a HD pellet mint az előzők? Mert akkor nem kérdés, veszem, 500ft-al kerül többe mint a másikak+szállítás. Method technikához, csalitüskéhez keresek olyan pelletet, ami lebeg, de a horgot nem emeli fel.

    Helyi horgászboltos forgalmaz Dovit termékeket, sosem hallottam róla....Ajánlott valami Májas-fokhagymás duo bojlit, megvettem. Nem lebeg, de könnyített. Alig horgásztam még vele, egy elvesztett method szerelék, és egy 60cm-es amur a mérleg. Sajnos valahol gyengült volt a főzsinór és az szakadt, pedig 22-es zsinórhoz 18-20-as előkét használok. Most hagyományos fenekező botra álltam rá. 30-as főzsinór, 25-ös vagy fonott horogelőke, erősebb 8-as horog. Belógó fák-bokrok vannak, belemegy a ponty, szakadás a vége feederen, meguntam. Nem tudom hogy vagytok vele, olyan hogy kapás, nekem nincs..... Ülök a bot mögött, aztán a bot menne a vízbe, csak a nyeletőfék nem engedi, ez van feederen és hagyományos bottal is. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz szuszinho #19478 üzenetére

    Úgy tudom van direkt orsókhoz való zsír is, de olvastam valahol egy írást, ahol azt írta a sporttárs hogy a MOL kutaknál kapható egyszerű sárga zsír is tökéletes. Múltkor szétszedtem egy orsót, egy 4990 ft-ért vett fenekező szett Nevis Viper 50-es orsóját, vadiúj, csak kíváncsi voltam mi lehet benne ennyi pénzért.... Szépen zsírozva volt gyárilag, egy kis teflonos láncpray-vel vékonyan még megfújkáltam, kicsit könnyebben megy.. :) (ennek ellenére azthiszem kukázom)

    musli26: Kérdezz meg egy boltost aki forgalmazza, biztos próbál segíteni, rákérdez a nagykerben, vagy úgy láttam járnak hozzájuk az értékesítők minden cégtől. Én pótspicceket rendeltem, az beszerezhető. Dobásnál tört el..? 90gr szerintem kicsit sok neki egy erőteljes lendítésnél... Oda a 150gr-os verziót vettem. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Tele lettek a horgászboltok polcai felénk ezekkel a Carp Magnetic nevű dippelt pelletekkel. Olcsók (relatíve, 650 ft), érdeklődnék van tapasztalat? [link]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali!
    Nemrég volt szó róla, hogy az Eurostar Master Class feederekből (MH) új verzió jelent meg. Képeket nézve a nyélen látok különbséget. Valakinek volt a kezében? Csak esztétikailag, külsőleg csinosították, vagy lényegesebb változások is történtek..? Spiccek kompatibilisek a régivel..? Nagy változást nem gondolok, mert a cikkszám maradt, de a boltos sem tudott hozzászólni... :)

Új hozzászólás Aktív témák