Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hermanyi

    őstag

    válasz Gabesz87 #52086 üzenetére

    20 as főzsinórra nyugodtan köthetsz 20 as előkét is ,mert mivel rövidebb úgy is az fog szakadni . De 20 as monofil előke már a nagy halakhoz kell vagy nád mellé eltépni a halat . Én jelenleg 20 as főzsinór ( MAP Optimum 6lb ) t használok 15-17 es Guru N-Gauge előkével . 12-16 os Feeder special horoggal . Fogtam már amurt is vele bírta .

    Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

  • horcsog

    tag

    válasz Gabesz87 #52086 üzenetére

    A saját hóbortjaim állóvízen nem használok fonott dobóelőkét sem fonott előkét. Nagy általánosságban használt cuccom középerős/erős olyan helyeken ahol azért komolyabb halakra is számítani lehet főzsinórnak 23 vagy 20-as preston mono süllyedő zsinór. dobóelőke nincs , előkének 23-ashoz 20-as 20-ashoz 18-as ugyanebből a preston monóból . Nem egy agyonbonyolított cucc. Ehhez viszont az kell ne nagy súlyokat akarj sűrűn messzire dobálni.

    De ha te kezdőként fonott dobóelőkét használsz , vagy fonott előkét nem valószínű ezen múlik majd a horgászatod eredményessége vagy eredménytelensége. Mert ez egy kis részlet . Lehet jobban jársz vele amíg kicsit kialakul a technikád mert erősebb kevesebb kosarat dobsz el vagy kevesebb hal tépi le az előkét.

    Horgászol horgászol aztán majd kialakul. Mondjuk egy 23-as preston mono főzsinórral 20-as előkével megoldható szerintem nagyjából bármilyen erősségű feederbottal 30-40 méterre horgászni. Úgy jönnek a pontyok és keszeg kárász a horgászat végén egy szák halat fogtál és nem kellett közben a zsinórból levágni. Ha sok ilyen pecát csinálsz akkor viszont a fonott dobóelőkével kevesebbszer kell levágnod a monofil főzsinórból.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák