Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chappy

    tag

    Heló!

    Nem tudom, hogy cseréljem-e a meglévő biciklim vagy inkább javítassam.

    Most egy ilyenem van: bicikli külső Ez most meg nem mondom hogy 12 vagy 13 éves, de egy régi darab, még gyerekkoromban kaptam szüleimtől. Nagyon jól szolgált az évek során, főldúton és aszfalton is, viszont most már a fővásorban közlekedek vele. Tavaly nyáron volt rendbehozatva (fék, váltó, küllők stb majdnem minden). Most a gond az, hogy a kerekek már össze-vissza jártak, a szervizes srác (XI. ker Budafoki út) azt mondta, hogy kereket kellene cserélni, mert a felni is halott stb. Na most ez kb kerék+külső+ezaz ami még belejön ahogy néztem 20-25-be lenne. És akkor komolyan el kedtem gondolkodni azon, hogy inkább lecserélem.

    Lecserélni mindenképpen olyanra cserélném, ami:
    - egy gyors, megbízható közlekedési eszköz
    - könnyebb mint a mostani, városi forgalomra tervezett, 100% aszfaltra való gumi (az idp 99%-ban aszfalton megyek, 1%-ban meg 10-20 métereket füvön/föltön) - tudom, hogy nem azért kell könnyű, főleg 100 kilónál hogy jobban haladjon, nálam amerre járok sajnos sok a lépcsőzés, nem tudom máshogy megoldani és ilyenkor ám sokat jelent
    - legalább 3 fokozatú váltója van, de inkább az 1 fogaskerék elöl - 6 hátul megoldást preferálnám (elinduláshoz/gyorsuláshoz)
    - jó állapotban van (elsősorban használtban gondolkodok, mert az új rettenetesen drága)
    - rendesen lehessen haladni vele
    - teherbírás: 120-150 kg - a mostanival is lehet ez a baj, mert én vagyok 100, néha van hogy +20 kg-ot viszek is
    - 10 évig ne kelljen biciklit venni, és a bicikli felét 5 éven belül lecserélni
    - 2 db V-fék, a kontrást utálom, a tárcsaféket meg nem tartom indokoltnak (nem lenne kedvem karbantartani meg fizetni többet nem is fizetnék érte)
    - a kormánya egyenes vagy kicsit hajlított legyen, a "behajlított, amit oldalasan kell fogni kb mint egy dobozt" nekem nagyon szokatlan, kényelmetlen (és próbáltam rá szokatni magam anyáén de nem jött be)
    - méretben 173cm magas férfi vagyok, tehát 26-28"-as kellene, amivel jobban lehet haladni (gondolom nem nagy az összefüggés a haladással)
    - használati szempontból sajnos elég kíméletlen vagyok, tehát hajtom, megyek, valamint tárolni nem nagoyn tudom hol. Elég sokat fog esőben ázni (pl anyit, amennyit esik az eső/hó), szóval olyan kell ami ezt is bírja

    Sajnos pesten divat lett a bringázás, jól felmentek az árak, és vidéken is, úgyhogy fogalmam sincs hogy egy ilyen kiváló állaápotú bicaj mennyibe kerül. Azt, amit szeretnék úgy tudom elképzelni mint pl egy csepel a mostani kormányával és hátsó váltójával. Gondolom ha veszek használtat vagy olcsó és arra is rá kell költeni egy 20-30-at, vagy már nagyon drága. Ha egyébként súlyban egy használt nem tud kevesebbet mutatni, akkor nem tudom megéri-e venni, nem elég-e a kerék+gumiszettet lecserélni a mostanimon. Keretben azt tartom reálisnak, ha évente egy max. 10-est költök a biciklire, tehát 10 évre 100eFt, ebből 50eFt a bicikli, első 3 évben elmegy 10-e javításra, avalamint 5 és 8 év környékén még egy 20-as és 10 év múlva veszek egy másikat. Amikor ezt vettük, akkor azt mondták vidéken a boltban, hogy a 15ezres az 3-5 évig bírja, de a hauser az minimum 10 év (ez asszem 25 volt).

    Köszi előre is a segítséget!

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák