Keresés

Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • AI-t kap a Toughbook is

    ph A Panasonic híres strapanotebook-szériája a Meteor Lake processzoroknak köszönhetően szolgált rá a megnevezésre.

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Adott egy a képen látható nagyon alap Gepida 200 CRS még 2010-ből.

    Gondolkodtam egyben eladom és nézelődök komolyabb gép irányába, de annyira hozzámnőtt, lehet inkább megtartanám és picit ráköltenék.

    Szeretném leváltani első sorban ezt a rozoga első telót és ehhez kérnék segítséget, javaslatokat. 90 kg vagyok és egyszerűen nagy elsőfékezésnél is koppra lever, kiállva tekerésénél pedig elvesz minden energiát. Továbbá olyan érzésem van, ha picit bevadulok erdősebb könnyű terepen, hogy ketté akar törni alattam, nyiklik-nyeklik alattam.

    Tehát kellene valami, ami 80% beton túra - 20% könnyő erdős terep és nem rugózik össze vissza. Sajnos úgy tudom trekking villákban ezzel mindenki nyűglődik mert igen zsebbe nyúlós, ha normálisat keres az ember.

    Első blikkre Swing Shock-kal szemezgetek, de nagyon. Tetszik is, 30 ezer még nem tűnik soknak (telókat sokkal drágábban láttam normálisakat), elég merevnek tűnik, nagy fékezésnél merev villa, viszont azon a kicsi 30mm-es rugóúton szépen csillapít így teszt olvasása alapján, viszont nem nagyon találok róla véleményeket. Használt valaki innen már ilyet? Megéri az árát? Bármi egyéb javaslat merre nézelődjek?

    Továbbá, annyira nem vagyok a szerelés nagy mestere, de ha jól sejtem ehhez nekem vásárolnom kellene, A-head-es kormánycsapágyat, illetve A-head stucnit is, jól sejtem? Ha igen és javasolt ez a teló, kérlek ezeket is ajánljatok mert annyi féle és árú van, hogy nem látom át mi lehet jó vétel.

    Előre is köszi!

    +1. érdekesség: 2 hete Mecsekben láttam bicósókat túrázni és felkaptam a fejem egy pónira, aminek egyodlali első villája volt tárcsafékkel. Sokat agyaltam már rajta, hogy tárcsafék esetén miért kell a duplavilla, mivel elég egyoldalú a terhelés megoszlás, de soha nem gondoltam volna, hogy ez már létező dolog... Erről tudna valaki infot adni miféle szerzet lehetett, amit láttam? Nagyon érdekelne, viszont az ránézésre is aranyáron fut :B

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Sziasztok!
    Gepida 200 crs bicomra szeretnek valami komolyabb teleszkopot. Tudnatok ajanlani valamit, merre induljak el? Ez a Suntour Swing Shock fele megoldas nagyon tetszik, de nem talalok sehol eladot. :(((

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Egyre inkább szemezgetek szíjhajtásos városi/túrázós géppel. Annyira nem látom még át a szíjhajtás alkatrészeit, így nem nagyon tudom belőni a reális árakat.

    Szerintetek ez milyen vétel lenne ennyiért? 191 cm vagyok így a vázméret is kérdéses lenne...

    Cube Hyde

    Leírás: Hidraulikus tarcsafek, nexus 8 agyvalto. Szijhajtas. Schwalbe maraton defektallo gumik. Agydinamo elol. Elso lampa van, hatsohoz csak vezetek. Nem makulatlan a festes, de szerkezetileg minden hibatlan. 58 as meret!

    További képek:

    Előre is köszi a segítséget! :R

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Cube Hyde/Editor/Travel szériás vázból mekkora méret illik egy 192 cm/92kg-os férfi embörnek?

    58-L avagy 62-XL? :F

    Ki van nézve egy 2021-es Editor 62-es méretben, csak félek, hogy nagy lesz.

    (+1 Alfine 11 mennyire szerethet túrázgatni változatos, de legrosszabb esetben is max kavicsos vagy döngölt úton, illetve magyarországon jellemző kisebb "emelkedők" esetében? Napi commuting mellett szabadidőben túrázni is járnék vele :) Szerelembe estem, csak mivel nem volt még agyváltóm picit félek is :D Gepida 200 CRS-ről váltanék erre a cdx gates+alfine 11 kombóra)

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Olyan ügyben jöttem érdeklődni, hogy ha használtan vennék nagyobb értékű kerékpárt, arra lehet valamiféle kerékpár biztosítást kötni? Van-e konkrét ajánlás, milyen biztosítót/egyéb szervet érdemes megkeresni Magyarországon? Milyen költségekre kell számolni? Milyen adatok/iratok szükségese hozzá?

    Bármi javaslatot szívesen fogadnék, mert félteném a leendőni pónit és elég egyértelmű, hogy egy komolyabb akkus flex bármelyik lakatot átviszi pár perc alatt...

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Rhinowalk táska szett vásárlásán töröm a fejem. Elég jó áron van és most már lehet kérni szállítást franciaországból. Valakinek van-e esetleg tapasztalata vele kapcsolatban? :)

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Véleményetekre lennék kíváncsi.
    Adott egy Canyon Commuter 8.0 XL méretben és a 190/89 centis 95 kilós jómagam. Barátkozom vele már pár hete, de annyira sportos és agresszív a geometria, hogy 10 km után már lekívánkozok róla. Feldobtam a Brooks B17 nyergemet rá, az a seggemnek jót tett, de az üléspozíció és a kormányfogás nagyon előre- és lenyúlós.

    Arra a döntésre jutottam, hogy mivel ennél a kerékpárnál a stucni magasságát nem lehet állítani, a H27 flatbart (8° hátrahajlás) lecserélném valami riser kormányra. Lehetőleg valami olyanra, ami felfele alapból dob min. 2 cm-t, illetve felfele és hátrafele is van további íve. Például -> Truvativ Husselfelt 40mm Riser (további 5° felhajlás, 9° hátrahajlás)
    Számításaim szerint így jeletősen komfortosabb hátra-fel ülősebb pozíciót lehetne elérni.

    Szerintetek mennyire elvetélt ötlet? Járt-e már bárki hasonló cipőben/esetleg egyéb javaslatotok akadna-e? :)

    A szíjas buli és az agyváltó, na meg a 10 kilós bicikli nagyon bejött, viszont ha ez sem fog segíteni rajtam, akkor el kell engednünk egymás kezét.

    Köszi előre is! :R

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Sziasztok, kis segítséget kérnék. Váltottam karbon nyeregcsőre, viszont ez nem szorul meg olyan jól gyorsszárral, mint eddig az alu tette és előbb utóbb mindig megsüllyed... Mi erre a praktika, gondolom valami kencével illik kenni a karbont. Tudnátok segíteni? Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Hasaggymeg #228517 üzenetére

    Ó anyám, köszi a gyors választ. Tököm gondolta, hogy ilyen speckó kenyőcs kell rá... :B

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Véleményekre lennék kíváncsi, hátha járt valaki hasonló cipőben, mint én. :)

    ~190 cm és 94 kg vagyok, jelenleg nyúzok egy szíjhajtásos Canyon Commuter Sport 8-ast hétköznapi mindenesnek, illetve asszonnyal hétvégi túrázósnak egy régi Gepida 200 trekkinget picit feltuningolva és csomagokra előkészítve, amit nem félek ütni vágni és ott merem hagyni bárhol...

    Arra jutottam, hogy valószínűleg megválnék mindkét pónitól és szeretnék EGY igazi "mindenest", ami:
    - hétköznaponként alföldi munkábajárós,
    - hétvégente nem riad vissza egy kis döngölt utas/keményebb talajú erdőzéstől,
    - pár napos full bikepackingot elbírja csomagokkal,
    - képessé tehető egy Hingarian Divide szintű eseményen való részvételre, és nem kell félnem, hogy összef*ssa magát alattam a technika.

    Helyem nem nagyon van tárolni biztonságosan (Mordor pedig begyűrűzik mindenhova, csak a a pici zárt tárolómban merném hagyni duplán lakatolva). Így csak 1 bicajban gondolkodom, hosszú távon két kerékszettel. Nem régen volt lehetőségem kipróbálni egy koskormányos régebbi alu Cube CX bringát, azóta úgy gondolom biztos vagyok benne, hogy ez a fajta geo és a koskormány lesz a jövője a kétkerekűzésemnek a továbbiakban.

    Szemezgetek egy ideje a gravelokkal, főleg az acélokkal, mert mind a seggem mind a csuklóm elég kényes, az a +1-1,5 kg pedig nem hiszem, hogy zavarna (míg Szegeden éltem egy acél országútit hajtottam és azt is imádtam). Kona Rove-Sutra, Genesis Crox de Fer, Marin Nicasio+, Ribble CGR 725, Rondo Ruut, Author Ronin, Csepel Deepspace fronton nézelődtem eddig, de előbb rá kéne szánnom magam a meglévők eladására.

    1. Kérdés:
    - Szerintetek a leírtak alapján jó döntés lenne belevágni ebbe a projektbe?

    +1:
    - Ma szembejött egy titán vázas hirdetés és igen tetszik a csatolt paripa

    Planet X Tempest Ti

    Esetleg valaki hajt ilyet? A titánnal, mint váz alapanyag, van bárkinek tapasztalata innen a csoportból? Titán vázban egyelőre nem is gondolkodtam, de ha ilyen árban ki lehet fogni őket, akkor elgondolkodtató lehet az is. :U

    Köszönöm, ha elolvastok, főleg ha válaszoltok is.

    Kellemes hétvégét mindnekinek!

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

Új hozzászólás Aktív témák