Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    Sziasztok!

    Van egy 2011-es (?) Fuji Nevada-m (17", 26" kerekek) amit az utóbbi időben elkezdtem fejlesztgetni. Alapjáraton nem volt rossz cuccokkal összerakva (Deore M5xx váltók vannak rajta, 3x9s), ezen a vonalon haladva most bővítettem kicsit egy Deore M6100 tárcsafékszettel is.

    Gondolkoztam sokat rajta hogy upgradeljem-e 10+ sebesség felé a hátsó hajtást és elhagyjam az első hajtóműnél a váltót de... egyelőre nem akarom, azzal majd inkább új bringát raknék össze. (Ezt meg végső soron mindenképp meghagyom majd mulletes gépnek, munkába járósnak vagy valaminek.)

    Egy Alivio M442 hajtómű (Octalink) van rajta elöl, ehhez jönne a kérdésem: kicsit kopott, és gondolkozok rajta hogy lecseréljem rajta a lánckerekeket.

    Ha a 44t és 32t tányérokat lecserélem alisokra, a 22-est meg mondjuk egy Shimano-ra működhet nekem az első váltás vajon?

    Válaszotokat előre is köszönöm!

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz f4lcon #278649 üzenetére

    Igen, utánanéztem azóta, azért van ilyen kialakítása a fogaknak hogy ne essen le róla a lánc - tehát váltó nélküli használatra van tervezve. :( Ebből Deore-os tányérok lesznek... kár mert nagyon tetszettek, de 1x9-re nincs értelme váltani mert elveszik több fokozat.

    Köszönöm a segítséged!

    Btw itt tartok a bringával:

    Sok dolog még vissza van, de egyelőre nagyon elégedett vagyok vele.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák