Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fercsi

    csendes tag

    Sziasztok!
    Új külső gumit kellene vennem, mert a régiek elhasználódtak. MTB 26-os kellene. Elsősorban aszfalton megyek vele, de időnként terepen is, jelölt kerékpáros erdei utakon, nem túl nehéz terepen. Azért volt kavicsos lefele menet is, ahol a mostani gumival nem volt gond.:) Télen is használom, bár nagyon szélsőséges útviszonyokban nem ülök rá, de előfordul hogy havas, latyakos, vizes úton is megyek.
    Eddig egy 26x1.9 Debica gumi volt rajta, amivel elégedett voltam, biztonsággal mentem vele mindig. Annak elég szögletes profilja van. Az utóbbi 2 év intenzív használata miatt (több mint 10ezer, főként aszfalton.) a közepén erősen megkoptak már a bütykök, de a szélén nem, még most is stabil kanyarban. Mivel nagyon régi, a felni mellett megrepedt, kezd szétmenni, így mindenképp cserélni kell.

    Egy mindenes gumit szeretnék tehát. Aszfalton aránylag jól guruljon, (nem lenne baj ha kicsit gyorsabb lenne mint a mostani. :) ) de biztonságos legyen, és terepen is használható. Tudom, olyan nincs, ami mindenben teljesen jó, valami kompromisszum kell. :)

    Például ezekre gondoltam:
    Continental Traffic, vagy Schwalbe Black Jack

    Mit tanácsoltok, ezek közül, vagy ezeken kívül?
    Olyan gumit nem szeretnék, aminek negatív mintázata van, mert az való aszfaltra. Tisztában vagyok ezzel, és vállalom, ahogy eddig is, hogy terepgumival küzdök az aszfalton. :) A kevés terepen sem szeretnék fának menni vagy tolni, vagy télen esni-kelni.

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák