Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yános

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Átolvastam az összefoglalót, nagyon hasznos információkat tartalmazott.
    Most szeretnék életemben először egy aránylag jól használható MTB-t vásárolni, a jobb felszereltség érdekében mindenképpen használtak között nézelődök.
    Amit fontosnak tartok, hogy 27,5"-es kereket fogadjon az időtállóság miatt.

    Mennyire cserélhetőek/fejleszthetőek az alkatrészek, az alsóbb árkategóriában jellemző, hogy más szabványokkal dolgoznak a gyártók?

    Nagyjából 100-120e Ft-om van a kerékpárra és jelenleg 2 kiszemelt bicikli van. Az egyik egy Merida Wulf (7.70 ?) a másik pedig egy Kross Hexagon R6. A Meridaról már régebben is hallottam illetve tudom, hogy vannak magasabb kategóriájú modelljeik is, viszont a Krosst annyira nem ismerem. Esetleg van ebben az ársávban "Best buy" gyártó vagy akár konkrét modell?

    A felhasználási terület főleg túrázás, de azért ha éppen olyan terepen kötök ki nem tartom elképzelhetetlennek, hogy picit vadabb felhasználásra kerülne sor. Ebben a kategóriában ezt teljesen el kell felejteni, vagy azért lehet őket használgatni? Gondolok itt arra, hogy mennyire fognak az olcsóbb alkatrészek szétrázódni, vagy ha egy kisebb letörésen jönnék le mennyire hajlamosak törni / repedni az alkatrészek. Nyilván nem tényleges DH / freeride felhasználásról van szó.

    Előre is köszönöm, ha valaki megpróbál választ adni a felmerülő kérdéseimre! :)

Új hozzászólás Aktív témák