Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz Arpi #93456 üzenetére

    Itt is szokott, de nincs nagy rajongó tábora. Szerintem az egész csak placebo... fokozott terhelésen (kerékpározás) nem tudsz annyi oxigént felvenni egy két centis lyukon, ha igen, akkor a maszk mellett szívsz, tehát nem ér semmit. Ha ez olyan fontos lenne, akkor a tömegközlekedésen ülő, utcán sétáló, nem szénszűrős (és félévente szűrőcserélős) autókban ülőknek is kellene. Babakocsiban a gyerek 1 méterrel lejjebb van. Hol vigyék, milyen burokban? Egyszer volt róla egy cikk, hogy ha valaki a tömegközlekedés helyett bringával jár dolgozni, az annyival jobb a szervezetnek (mozgás stb.), hogy bőven kompenzálja az esetleges károsanyag többletet.
    Hozzá teszem, nem bringázok napi szinten Bp-en, így nem mérvadó a véleményem, csak saját gondolatmenet. Én inkább tartanék attól, hogy elütnek, mint attól, hogy több a károsanyag, mint az autóban/buszon.
    Most olvasom, hogy futás is szóba jöhet: itt érdeklődj, ajánlanak olyan helyet, futópályát, ahol nem gond a levegő szennyezettség. Vagy megmondják, hogy nem kell vele foglalkozni. ;]

    (#93457) -=RelakS=-: igen.

    [ Szerkesztve ]

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Arpi #93468 üzenetére

    Engem ezek melltartóra emlékeztetnek. ;]

    (#93465) 6030D...én semmibe nem tudok úgy lélegezni,hogy ne nedvesedjen meg percek alatt,majd kényelmetlenül,vizesen üljön arcomon. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • 6030D

    Ármester

    válasz Arpi #93468 üzenetére

    Az első biztos így van, a másodiknál annak örülj, ha látod a kormot, mert amit nem látsz, az még rosszabb, és beljebb megy a tüdőben. Újabb dízelek rossz szűrővel/elektronikával eregetnek ilyet (Kínába szinte nincs is dízel...). A levegőszennyezésbe sokkal többet számít a szilárd tüzelők használata. Amikor szmogriadó volt, akkor is ÉK Mo volt piros, mert ott fűtenek a legtöbben így.
    A mozgástól javul a tüdőkapacitás, így azt kétlem, hogy a szennyezéstől rosszabb legyen egy futóé, mint egy kanapén fekvőé.
    Biztos kell használni a maszkot, de akkor használja a gyalogos is.

    Hasaggymeg: fura fétiseitek vannak az asszonnyal. ;) :DD

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák