Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz zoger #291160 üzenetére

    A Conti országúti gumi ezt pár hónaposan tudja. :D Trekkingből a Schwalbet szokták ajánlani. De ha megnyugtat, mindegyik Mitas (idéntől megint Rubena) repedezik, de ez csak a külső réteg. Én tubeless folyadékkal használom már évek óta a Mitas külsőket, kívül van repedés, de nem jön át a lötty. Ellenben mondjuk a Conti gumikkal, amin meg nincs repedés, de átizzadják.

    Egy kérdés: megfelelő nyomással mész? Alacsony nyomástól is lehet ilyen szerintem.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz zoger #291160 üzenetére

    3 év sok egy guminak, főleg ha még állt kettőt a polcon is és esetleg UV-t is kapott ( hideget-meleget, leereszkedve állt stb.)
    Enyém szobahőmérsékleten tárolva, télen-nyáron felfújva is már apró repedéseket mutat és 2022 nyarán volt feltéve. (első kerék, mert a hátsó egy évet ment és elkopott).

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • flash-

    veterán

    válasz zoger #291160 üzenetére

    nekem ugyanilyen kerekem van, bár csak görgőn használom, de nehezen forog.. (görgőre persze jó) érhezhetőbben sokkal jobb a speci gyári axis kereke ami az outimon van.
    szerintem az hogy törnek a küllők az inkább pl. küllőfeszesség oka lehet, ugyancsak fenti kerekemen sose tört ki küllő, trekkingen , amin meg lazábbak a küllők, többször is,vagy egyszerűen minőség(pedig mondom ez a fenti outi kerék se egy DT Swiss) keress Axis néven,vagy akár alexrims, hogy ha olcsobban látsz ilyet mint jó állapotú dtswiss vagy fulcrum, illetve kérdezz itt más kerékről, serintem többiek jobban képben vannak ezzel mint én :)
    kérdés: (vajon amúgy naagyobb súlynál akkor jól gondolo hogy elvileg jobban meg kellene húzni a küllőket??)

    öregedési repedésnek tünik, én hasztnáltam vagy 8e km-ert az energizer plus tour-ba, és nem volt ilyen, de a párom smart samjén sem, én télen nyáron lakásba tartom a bringákat, kvázi nem kap olyan nagy hőingadozást... sokszor szokták ezt javasolni erre könnyen lehet hogy ez az oka. nekem a gp5k is nagyon jó állapotban van (8 illetve 10e km van bennük)

    (ex)Cat : ilyenről nem tudok, de az egyik legnagyobb upgrade az a Parktool cc-4 lánckopás mérő. ahol a bbb már kopott láncot mutat, ott ez (ami hát mondanom sem kell nagyon pontos,sőt pontos ellenben a többitől) még jó láncot mutat :) ajánlom!

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák