Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    válasz zack #84467 üzenetére

    Tegnap este 8 körül a Bajza utcán, a Damjanich felől lefordulva, a fordítóban, elkezdtem megfordulni. Autós nem jött, csak egy kivilágítatlan bringás, de az még a Városligeti fasor felőli troli megálló magasságában volt. Gondoltam, addig, míg odaér, miután csak Y-ban lehet megcsinálni a fordulót az ott parkoló autók miatt, elkezdtem a manővert, és mire odaér a srác, el tudom engedni. [link] Ez így is volt. Legalábbis azt hittem.

    A srác elkezdett üvöltözni elég paraszt stílusban, "Hé-hé-hé, mi a faszt csinálsz bazdmeg", kikérte magának, hogy egy bicikli út. Úgy voltam vele, hogy nem foglalkozok a dologgal, fáradt vagyok, pihenni akarok, legyen igaza. (nem bicikli út, )
    Tudom, ez diszkriminatív, de a srácon egy Adidas melegítő volt, metálszürke acélvázas Active montival, a bőrszínéről nem nyilatkozok. A mozdulatai agresszívak voltak, mint akiben volt már némi tudatmódosító, vagy csak frusztrált volt és a balhét kereste.

    A Damjanich -Bajza utca kereszteződésében, a jobbra forduló sávban bevárt, és a forduló sáv közepén megállt (A maps-en nem látszik, de oda egy előretolt kerékpáros felállót csináltak), és mikor zöldre váltott a lámpa, nem volt hajlandó elindulni. Ekkor rádudáltam, és mutattam neki, hogy zöld a lámpa.
    Ekkor az agresszív támadó viselkedését folytatta, üvöltötte, hogy ez kerékpárút, miért dudálom le, többre nem emlékszem, mert ezeket sűrű kurvaanyázások közt tette, és szerinte csak autóban ülve ilyen nagy a pofám. Felment a járdára, én meg otthagytam, elfordultam, mentem tovább a Damjanichon, a Rottenbillerig, ahol egy parkolóba beparkoltam.

    Ekkor a srác ott termett, és az ablakon befele üvöltözni kezdett az autóba, hogy szálljak ki, beszéljük meg. Mutattam neki, hogy nem, menjél tovább. Továbbra is erősködött, hogy szálljak ki, ott legyen nagy a pofám, ő rendőrt fog hívni, közben a bringával megkerülte az autót, letámasztotta a ott levő ház oldalához, és mikor látta, hogy részben nyitva az anyós oldali ajtó, akkor elkapta a kilincset, kinyitotta, a barátnőm, meg azonnal visszarántotta. Ekkor jobbnak láttam elhúzni a csíkot, mert ha még ha a kocsit bántja, letojom, de esélyes volt, hogy kés ránt, és nem rendőrt hív, hanem a haverokat.

    A parkolóból kiálltam, a srác közben telefonált valahova, meg láttam a tükörből, hogy a rendszámot olvassa le.

    Az első utunk egyből a 14. kerületi rendőrségre vezetett, mert az volt a legközelebb.
    Ott elmondtuk, hogy mi volt, annyit tudtak mondani, ha feljelentés is történt, az kb egy hét mire kiértesítenek, de ha nem történt se személyi sérülés, se vagyoni kár, akkor a rendőrség, ha felhívta őket, akkor elzavarják. Mondta, hogy egy ilyen apróság ne rontsa el az esténket. Ha pedig volt is benne valami, akkor pláne nem hívja a rendőröket.

    A legrosszabb tényleg az volt, hogy miután agresszív volt, és nagyon úgy tűnt, hogy nem beszámítható, és szándékosan keresi a balhét, tényleg a legjobb döntés volt otthagyni, de mostantól attól foshatok, ha a környéken parkolom le a kocsit, akkor mikor fog várni, egy kulcsos karc, egy betört lámpa, letört tükör, mert pont olyannak tűnt, aki ilyennel él. A rendőrségen azt mondták, ha ilyen van, azonnal hívjam a segélyhívót, ne is nyúljak az autóhoz.

    Szóval hurrá... Ismételten az a helyzet, hogy mindegy autóval, vagy bringával vagy, a paraszt az paraszt.
    Ami nyugtat, hogy a környék szénné van kamerázva, szóval minden látszódik a felvételeken, ha valami jogi következménye van. A bosszútól viszont tartok.

    (#84471)ivana
    az a vicces, hogy melóhelyen is arról beszéltünk, hogy kell a dashcam a belvárosba, és már én is elkezdtem nézegetni.

    [ Szerkesztve ]

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Új hozzászólás Aktív témák