Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pttypang

    veterán

    válasz Napfénysüti #74951 üzenetére

    Én is elég alja cuccot használtam/hsználok, de nem igazán sikerült akarat nélkül váltanom, pedig azért futottam vele vagy két km-t, ennyi idő alatt már lekopik a gumiról a minta, ha lenne ilyen, akkor már előjött volna gondolom.
    Az egyetlen problémám vele, hogy jelenleg ugye el van törve, pontosabban már harmadszorra lett eltörve ugyanaz, azért már szemeznék egy cserével, mert nincs kedvem ragasztani, de a végén úgyis az lesz, ha a nyeregcső 4 hetes szállítási idejét veszem alapul :D
    Ebikerol 5k környéke lenne a bal&jobbos sunrace szett, csak éppen nem sok mindent tudok róla, runner a fém alsó résszel rendelkező másikról azt mondta, hogy pontatlan, ha jól emlékszem.

    Everybody lies.

  • hegyimorc

    senior tag

    válasz Napfénysüti #74951 üzenetére

    "Csak egy Pinion rendszer mennyibe is kerül?"

    Ennek abból a szempontból nincs jelentősége, hogy a markolatváltók szarok-e, mert egyértelműen nem.
    (Az, hogy a legalja markolatváltók szarok, de nem nagyon gyártanak jót, csak a legfelső árszegmensben, más kérdés.)

    "Engem ami zavart az a véletlen váltás lehetősége"
    Mivel sosem próbáltam legalja markolatváltót, nem tudom, hogy azokkal mennyire lehet véletlenül váltani, de a Pinionnal biztosan nem. Feltételezem, hogy a Rohloffal sem.

    Egy rövid betanulási fázis van, de ez is inkább arról szól, hogy tényleg elhidd, hogy ez kibaszottul odavált és tényleg, és nem talán meg esetleg hanem tuti .... :D

    Főleg az nagyon jó benne, hogy ha egy lejtőn lendületet akarsz szerezni a következő meredek emelkedőhöz, akkor nem kell két váltóval kattogtatni még arra is figyelve, hogy mikor milyen a terhelés, mert szépen egy csuklómozdulattal, hajszálpontosan oda teszed ahová akarod akkor amikor kell.

    Az árra visszatérve: tudomásom szerint nem árulják külön, csak vázgyártókon át, amik gyakran egyedi bringákat készítenek a konkrét vevő igényei szerint. Ez pedig az a kategória, ami más rendszerekkel sem olcsó. (És egyébként se legyünk szemérmesek, mikor délután még hatvan meg százezres szemüvegekről volt szó.)

    Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Új hozzászólás Aktív témák