Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imyourfriend

    őstag

    válasz Runner_fxr #68876 üzenetére

    Elolvasom, de a montis és erdős részhez nem tudok hozzáfűzni mert nincs tapasztalatom. Nyilván szép és jó dolog mindez, van aki örömét leli benne így nincs probléma. Majd egyszer ha áttérek montira akkor lehet máshogy fogom gondolni de addig sok víz lefolyik még a dunán. jóccakát'

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz Runner_fxr #68876 üzenetére

    Először én is szkeptikus voltam a rásegítéses bringákkal kapcsolatban, semmi tapasztalatom nem volt velük, és csak azokat a borzalmas elektromos valamiket ismertem, amikkel a piacra hasítanak az öreglányok (illetve meglepő módon sok fiatal(abb) is). Kicsit hasonlóan állta hozzá a témához, mint imyourfriend.
    Aztán olvasva a topicot, a hsz.-eidet, illetve pár tesztet is igazi pedelec biciklikről (meg egy nemrég linkelt, talán bikemages cikket, ami egy összefoglaló, alap információkat, fogalmakat tisztázó írás volt), egészen megváltozott a véleményem. Sajnos tapasztalni még nem tudtam, milyen egy ilyet hajtani, de egyáltalán nem tartom már valami úri huncutságnak, illetve a lusták, kényelmesek, strava-n, endomondon f.szméregetősek mókázásának.

    Amit én leszűrtem (persze ezeket már rengetegszer leírtad te is): ezek ugye rásegítésesek, nem teljesen elektromosak, vagyis tekerned mindenképp kell a kerékpárt. Annyi a különbség, hogy egy ilyennel mondjuk kétszer akkora távot tehetsz meg, vagy 10-20 km/h-s átlaggal gyorsabban tudod le ugyanazt az utat, ugyanakkora erőbefektetéssel(!). Nyilván ha együtt tekersz sima bringásokkal, akkor kevésbé fogsz elfáradni, de attól még ha edzés a cél, rásegítésessel is el lehet végezni ugyanazt a munkát. Meg felmenni olyan helyeken, ahol eddig csak tolni tudtad a biciklit. Vagy nekem, mint eléggé izzadósnak akár munkába menni sem lenne rossz, nem kéne rögtön minimum egy ingcserével kezdenem a napot. Bár nem tudom, lehet annyi terhet nem vesz át, hogy ez rajtam segítene.

    És persze ott van még az a szempont is, ha valaki az egészségi állapota miatt nem kerékpározhat rendesen. Így lehetősége nyílik elmenni a haverokkal megkerülni a Balatont teszem azt.

    Persze még egyszer mondom, ezeket csak az élménybeszámolókból, tesztekből, leírásokból kiszűrt infók alapján raktam össze, nincs gyakorlati tapasztalatom a pedelecekkel, de egyáltalán nem gondolnám, hogy megvetendő lenne ilyennel tekerni, sportolási céllal sem.

  • Pttypang

    veterán

    válasz Runner_fxr #68876 üzenetére

    Tudom, de amikor rendes montit lattam ilyen veezioban, az olyan volt, hogy elment mellettem, mint a nyil ☺

    Ertettem mar az elejetol, hogy mire gondolsz, de ettol meg szerintem akkor is mokas, amikor egy fizikai kepessegek alapjan adott dologra esetleg nem annyira alkalmas ember ezzel mar meg tud tenni ilyeneket egy rendes turan is.

    Everybody lies.

Új hozzászólás Aktív témák