Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz geza844 #59888 üzenetére

    Valójában a biciklizés borzasztóan intenzív mozgás, ezt nagyon jól meg lehet tapasztalni ha az ember felül egy szobabiciklire: még ha jól is szellőzik a szoba, nagyon kis ellenállás esetén is pillanatok alatt leizzad az ember. Amiért mégse sül oda az ember rendes biciklin egy fél sec alatt (sőt, én 35 fok felettig nem érzem borzasztóan melegnek az időt biciklin) az a menetszél. Ami nyáron jó dolog, télen a fő veszélyforrás :) Ilyen téren nagyon jó a softshell, ami kis túlzással teljesen lefogja a menetszelet. Szóval ha az rajtad van, akkor szinte semmi se kell alá, ha nincs rajtad, akkor meg szinte mindegy mit veszel alá, fázni fogsz (annyiból nem ilyen egyszerű, mert bár a szelet lefogja, maga a softshell lehűl. Szóval ezért kell alá 1-2 réteg ruha, hogy ne közvetlenül a bőröddel érintkezzen. De ilyen téren teljesen jól öltöztél fel :) ).

    "meg orrot fújni álltam meg (most már tényleg ki kell vizsgáltatnom az allergiám, mert ez így nem állapot, hogy tekerés közben állandóan meg kell ezért állnom...)"
    Nem tudom milyen allergiád van/lehet, de 4 fokban nem valószínű, hogy amiatt folyna az orrod :) Inkább két oka lehet:
    1. Nincs hozzászokva az orrod a hideg levegőhöz
    2. Az orrodon fújod ki a levegőt és/vagy a szádon veszed a levegőt. Tapasztalat alapján (az amúgy is ideális) orron levegőt be, szájon levegőt ki metódus minimálisra csökkenti az orrfolyást tekerés közben (és elég erős orrfolyás jellemző amúgy az allergiámra).

  • 6030D

    Ármester

    válasz geza844 #59888 üzenetére

    Menj el egy benzinkútra, és ott fújd fel a kereket kb. arra az értékre, amit még bír. Tekerj vele egy kört, ha túl kemény, akkor engedj le belőle, és nézd meg, milyen érték a megfelelő neked kényelemre. A megfelelő keréknyomással könnyebb lesz tekerni is, így kevésbé megterhelő. A kis kézipumpával utána fújhatsz bele érzésre, de sokkal egyszerűbb egy nyomásmérőssel, főleg kompresszorral belőni a neked megfelelő értéket.

    Az, hogy mennyire izzadsz egy ruhában, függ attól, hogy hány fok van, fúj a szél, süt a nap, esik... ami szerintem a legfontosabb, hogy a szél ne érje el a bőröd, mert akkor megfázol. Inkább izzadj, és vegyél vissza a tempóból, majd vegyél új pólót a munkahelyeden, minthogy félúton egy emelkedő után, kiizzadva azt érezd hogy átfúj a szél.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák