Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Normi™

    őstag

    válasz MPowerPH #55946 üzenetére

    Sram powerlinkem van,de tök felesleges leszedni és egyébként sem jó ennyire zsírtalanítani szerintem.Egy rongy befújva Wd40-el majd alaposan letörölve és visszaolajozva szemenként,nekem minden esetben tiszta mint a gyári,kellő a kenés,nagyon halk.De kinek mi válik be,nem akarom senkire sem ráerőszakolni a véleményemet.

    Tesco-s bringákon láttam gumiharangot,mégsem annyira rosszak azok a bringák? ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz MPowerPH #55946 üzenetére

    Én tavaly télen úgy mentem végig, hogy volt rajta egy kis műanyag sárvédő, hogy ne hordjam rá a sarat a becsúszóra, azt még én vágtam ki házilag. Lehet már itthon is kapni ilyen dolgokat, mi is áruljuk, csak nem jut eszembe milyen márka.. :D
    Igen az a "porszívó cső" vagy harmónika az nagyszerű dolog volt, valószínűleg azért szüntették meg, mert nem tett jót a dizájnnak. Valamint hogy csak a porletoló véd, ez így egy tökéletes élettartam gát. Arra nem szól a garancia hogy te sarat raktál a villába, vagy beáztattad.. ezért a gyártó nem fog felelősséget vállalni.. te meg szépen veszed tőlük 60-100 ezrekért a felső részeket, hogy ki tudd cserélni a becsúszó szárakat. Régen még pl a marzo vagy rst villákból ki lehetett venni a becsúszó szárat, nyakat is, csavarokkal rögzültek. Ma már csak kompletten tudod cserélni az egészet. Igaz mi cseréltünk már ki nem egyszer nyakat, meg Pista bácsi becsúszót is, de ezek a megoldások nem éppen a dealeri magatartásnak megfelelőek. Ők azt mondják mindent cseréli kell, megjavítani nem szabad. Így van ez a kotyogással is, lábcsere! Mert nem a persely a rossz, hanem a láb tágul meg. :DDD
    Ha sokat bringázol, évente vegyél újat villából is, erről szól nagyjából minden, ami ma márketing.
    Egyébként a szimering cserét is külföldön sokszor fölöslegesen gyakran végzik el. A komoly villák is akkorát tudnak kottyanni, lógni, hogy rázós terepen nem azért okádja a villa az olajat, meg szedi magába a koszt, mert annyira kopott vagy megkeményedett, kiszáradt a szimering, hanem mert nem tudja lereagálni azt, hogy mekkorát mozog benne vertikálisan a becsúszószár.
    Na ennyi elég is volt a szakmai titkok feltárásából. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák