Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Pttypang #55823 üzenetére

    Illetve az is gond, hogy sokszor olyanok akarnak tanácsot adni, akiknek nincs viszonyítási alapjuk. Van egy bizonyos szintű bringájuk és életükben nem ültek még komolyabb bringákon. Ezáltal az élménybeli különbségeket sem ismerik testközelből. Nem csak arról van szó, hogy egy kerékpár elguruljon a-ból b-be anélkül, hogy szétessen, hanem az élmény is fontos szerintem. A lehetőségekhez képest a legjobb élményt nyújtó kerékpárt érdemes megvenni. Sokan azt hiszik, hogy bizonyos szintű árkülönbség, alkatrészek, nem tesznek annyit hozzá a bringázáshoz, hogy megérje, van ami igaz, de van ami nem. Ehhez kell a kategóriák alapos ismerete és alapos típus ismeret. Ehhez pedig gyakorlati tapasztalatok kellenek, nem csak elméleti. Máskülönben félrevezető lehet a tanácsadás, még ha jó szándékú, akkor is.

    A decathlonos "szervizelés" -re már nem fecsérelnék több szót, annyit még záró gondolatként, hogy az csak látszat szolgáltatás. Pedig a technikai hátterük elvileg adott lenne a minőségi munkához, Budaörsön is elég komoly műhely volt. A gond az, hogy egyszerűen nem hajlandóak a szaktudást megfizetni, ugyan annyi pénzt fizetnek a szervizesnek is mint a pólókat hajtogató diáknak a raktárban. Ez így nem működhet, nyilvánvalóan, csak tapasztalatlan mazsolák maradnak ott ideig óráig annyiért, szakember az nem. Ebben nem igazán értem a logikát, mi járhat a vezető fejében, mert tulajdonképpen maguk alatt vágják a fát ezzel a hozzáállással. Síben ugyan ez, én akkor még nem tudtam síléceket, snowboard-ot szervizelni. Amúgy az is egy komoly szakma, ha minőségi munkát akarsz. Ott voltak a több milliós gépek és kaptam rá egy délutános képzést. Holott másodpercek alatt lehet lenullázni több száz ezres síléceket ha nem figyelsz egy pillanatra például élezéás közben. Engem érdekelt és szerencsére megtanultam, de volt kollegám aki az első pillanatban már cseszte szét a léceket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák