Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz rétisün #55723 üzenetére

    Az enyém nem pont ilyen, azon csak hátul van tépőzár. De anyagra ugyan ez. Nyilván valamelyest merevebbek mint egy normál bringás térd vagy karmelegítő. Lehet benne bicajozni, nekem évek óta megvan és még mindig jó. Anno még motorozáshoz vettem, de már csak bringázáshoz használom. Annyi zavaró dolog van benne, hogy ha nem jól húzod meg a tépőzárat akkor egy idő után el tud csúszni. Ha megvan húzva normálisan akkor jó. Én egy aláöltözőre szoktam rávenni. Az biztos, hogy nem hosszútávú tekerésekre ajánlanám. Napi szinten melóba járni, rövid és közepes távokra teljesen jó. A legnagyobb zimankóban is meleg a térdem amikor leveszem itthon. De nem tekernék benne 100km-t egyhuzamban az biztos, mert annyira nem kényelmes. Mondjuk nagy hidegben csak ritkán ülök bringára, meg a napi 10km-es melóba járásom alatt bőven vállalható.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz rétisün #55723 üzenetére

    Én ilyet vettem végül: [link].
    Nekem szempont volt, hogy kívülre felrakható legyen, és cipő (nadrág) levétel nélkül levehető legyen, mivel munkahelyen nincs hol átöltözni. Erre a célra szerintem ideális, tényleg két mozdulat feltenni meg levenni is. Elmozdulni nem mozdul el, feltéve hogy az ember nem sétál benne. Sétánál nekem elkezd lecsúszni, bár nem vészes mértékben (jó nem 3 lépéstől, de egy 2-3 perc gyaloglástól igen). De mondjuk általában ez kevésbé szempont :)
    Ami zavaró lehet benne, az a hátsó részen lévő tépőzár keménysége. Nekem mondjuk elég nagy combom van, és nem csak teljesen izom, lehet ez is bezavar :B De tekerés közben kicsit érezni őket amikor behajlítom a lábam. Rövid távon nem zavaró (~40 perc volt a legtöbb amit tekertem benne), hosszú távon lehet már az. De lehet hogy vékonyabb lábbal rendelkezőknél meg egyáltalán nem probléma.
    Viszont a térdkiképzése miatt egyáltalán nem feszül, nem merev, kicsit se akadályoz a tekerésben, és a térdhajlatban sem nyom / dörzsöl!
    Ugye neoprén, nagyon meleg, 5 fok volt eddig a legkisebb amiben tekertem, de ott még kimelegedett alatta a lában.
    Szóval munkábajáráshoz 100%-ban ajánlom. Sportoláshoz, ahol nem szempont hogy könnyen levehető legyen, már lehet van jobb termék, de árérzékeny kategóriában ott is jó lehet (legalábbis én nem nagyon találtam olcsóbban kifejezetten biciklizésre szánt neoprén térdmelegítőt).

Új hozzászólás Aktív témák