Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #42903 üzenetére

    "Amúgy roppant tiszteletreméltó ha valaki olyan idősen is teker.Remélem lesz majd erőm nekem is hozzá."
    Félreértés ne essék, nem akartam az időseket leszólni, csak poén volt, illetve néha tényleg megdöbbentően lassan tudnak haladni az öntött vas biciklikkel. De máig egyik legnagyobb biciklis élményem és motivációm, amikor a Fertő tó körül tekertem, és összefutottam egy 80 éves bácsival. Mesélte, hogy szezonban 2-3 hetente körbetekeri a tavat :) És hogy az a nagy baja, hogy a saját korosztálya nem hogy a tempóját nem tudja tartani, de még azt is rossz nézni ahogy mennek (idézet volt). Fiatalabbakkal meg más együtt tekerni... És azt is hozzátenném, hogy nem én lassítottam le az ő tempójára, hogy együtt tudjunk tekerni... :B (pedig mindketten trekkinggel voltunk. Igaz neki otthon Ausztriában van full karbon outija is, de azt mondta a Fertő tó körüli magyar utakra azzal nem indul el... meg tudom érteni)

    + Napfénysüti:
    Ugye a track stand név is onnan ered, hogy pályaversenyeknél (track cycling) alkalmazták (amíg be nem lett tiltva). A trükk nagyon egyszerű: biciklivel képtelenség egyensúlyban maradni, ha nem mozogsz. Viszont már nagyon minimális sebesség is elég ahhoz, hogy egyensúlyt tudj tartani (biztos van valami fizikai magyarázata is, de azt nem vágom :) ). Értelemszerűen ha nagyjából egy helyben akarsz maradni, akkor ez csak úgy oldható meg, ha előre-hátra tudsz "ringatózni". Szabadon futós biciklivel csak akkor tudsz track standelni, hogy ha van egy minimális lejtő, aminek neki tudsz "támaszkodni". Ahogy Hasaggymeg írja is, a hátrafele guruláshoz ezt a lejtőt használja ki, enélkül nem tudna megállni. Ugye nem szabadonfutós biciklivel tudsz hátrafele tekerni is, ezért ott ezt vízszintes felületen is el lehet játszani.

Új hozzászólás Aktív témák