Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz entropy #42414 üzenetére

    Szia! Így első olvasásra úgy gondolom, hogy amit te keresel, az sajnos nem a 100 ezres kategóriában található. Egyébként, hogy mennyire fáradsz majd el a tekerés közben azért az edzettségedtől is függ nagyban. Nem tudom milyen sportmúltad van, de ha nem vagy jó kondiban akkor egy pehely könnyű bringával is el fogsz fáradni.
    De nem kell aggódni, mert ha rendszeresen tekersz akkor viszonylag hamar eljuthatsz egy közepes szintre edzettségben.

    Leginkább gerinckímélő bringák a kényelmesebb trekking kerékpárok, illetve a fully mtb kerékpárok.
    Jó minőségűt egyikből sem kapsz 100-ért újonnan, de még használtan is necces lesz.
    Én egyébként vagy egy Cross trekkinget ajánlanék, vagy egy 29"-es mtb-ot. De 150-160 alatt nem igazán tudnék olyat mutatni amire azt mondanám nyugodt szívvel, hogy ezek tényleg jó minőségű kerékpárok.
    És még a 150-160 ezresben is elég alap a rugós villa. Itt még valódi csillapítást ne is keress, elég fapados szerkezetek. Komolyabb villákat, amiben mondjuk levegős rugózás és hidraulikus csillapítás van, olyan 250ezres és drágább bringákban láthatsz. Minőségi fully mtb meg 500-600 ezertől indul, kb ott az a belépőszint, ez meg aztán pláne messze van a 100 ezres elképzelésedtől.
    Márkában nagyon sok jó van, Cube, Focus, Bergamont, Kross, Merida, Cannondale, KTM és még jó pár egyéb márka. Kelly's se olyan rossz, de én azt a márkát annyira nem kedvelem.

    Egyébként mi számít neked már könnyűnek? Mert a valóban könnyű bringák nem olcsók.

    [ Szerkesztve ]

  • Peczek

    aktív tag

    válasz entropy #42414 üzenetére

    Amikor kerékpárt akartam venni, nagyjából nekem is ezek a felsorolt szempontok jöttek elő (na jó, én több erdő, mint város.)

    Ezek alapján én az Author-nek a cross típusú kerékpárjait találtam (hasonló, mint a trekking, de a trekkingről nekem egy kicsit a holland nyugdíjjas városi biciklije ugrott be). Az Author cross kerékpárja inkább sportos, külsőre hasonlit a MTB-ra, de más a vázgeometria. 28-as kerék (vékony, de kicsit recés gumi, könnyű váz).

    Én egy Stratos SX-et vettem, kb. 8 éve, és imádom. Az erdei aszfaltot (Pilis, Vértes, Gerecse stb:) imádja, a döngölt földútra tökéletes, a nagyon köves utat nem, de ez nem egy downhill.

    Ezeket olvasd.

    Sajnos 8 éve is kb. 109 eFt volt, ma már a Stratos 170 körül van.

Új hozzászólás Aktív témák