Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz dom1n0 #278165 üzenetére

    Örüljünk, hogy nem otthon ül, és (tetszőlegesen beilleszthető)-t nyomkod/bámul. Legalább valahol elkezdi, és fontos neki a társadalmi visszajelzés. Azért ez a mai világban elég sok helyen van így.
    Illetve attól, hogy fent van mondjuk a Straván (ebike activity-ként), az nem dicsekvés. Mondjuk jobban szeret lejtőzni, és így nem 2 kört tud menni egy nap, hanem mondjuk 5-öt. Vagy nem 500 m szintet lejtőzik, hanem 1500-at. És nem a környéken, hanem messzebb eljut. Ha felvonózik a DH-s az oké? Ez meg nem?
    Meg kicsit tágítsuk a csalás fogalmát. Nekem mondjuk van egy 32/10-42-es hajtásom. 32/42-vel gyakorlatilag mindenhova felmegyek. Mások meg veszik a 28-as meg 30-as tányért, hátra meg az 50-52 végű sorokat. Most akkor ők nem akarnak megerősödni? Nem betegek. Kicsit több edzéssel biztos menne nekik, nem? És mindegyiket tekerni kell, szóval nem csak egy gombot nyomkodsz. :R

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • mauimagic

    aktív tag

    válasz dom1n0 #278165 üzenetére

    2 ismerős is vett pár éve, az egyikkel sokat tekertünk anno közösen, kb 1 szinten voltunk, 1 korosztályban.
    Asszem 2 éve egy Crosskovácsi után kezdte pedzegetni a témát, a szokásos önmeggyőző dumával, hogy milyen jó lesz Z2 edzésekre, meg sok szintet menni, de az analóg montit is fogja használni.

    Idén egy technikai tréningen hosszú idő után találkoztam a 2 sráccal, 15+ kiló felszaladt rájuk. A DH technikájuk az fejlődött, nem vitás, bár az is hozzájárult szerintem, hogy egy 160/160-at mozgó enduro fully ebike nem egy kávéház egy 120/120 downcountryval...

    Utána viszont megnéztem a srác Stravaját, hasonló számú "munkaórát" tesz az ebikeba, mint én montiba, átlagsebessége csak max 3-4 km/h-val több, mint nekem, mégis felszaladtak a kilók.
    Egyébként más állóképességi sport révén ismerem, amit a mai napig űz, nem a tipikus "tesifelmentett" ebikeos.

    Nekem ő a motivációm arra, hogy addig kell nyomni a montit, amíg a tested letilt, utána úgyis ebike lesz a vége, az meg egy állóképességi lejtő.

    De mégegyszer: ennek ellenére elfogadom az ebikeosokat, nem az enyém az erdő. Egy dologban állok hozzájuk másképp: előre nem köszönök, csak ha ők köszönnek. Ezt kb 100 köszönést követően vezettem be, miután nézett az ebikeos, mint hörcsög a kölesre, hogy "ez a f@sz meg mit köszönget nekem" :)

    @Dark Archon: nekem meg az unalmas, hogy ilyenkor mindig jön egy "e-erdőkapitánya", aki jól lehülyéz mindenkit, pedig a legtöbben pont leszarjuk, hogy elektromos bringával megy, vagy nem... :U

Új hozzászólás Aktív témák