Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Dark Archon #272618 üzenetére

    A drágábbakat nem, és a Canyon már amúgy is csökkentette a jövő évi modellek árát. Mások meg, mint látok, nyomják a soha nem látott akciókat, de nem fogynak a bringák, mint a cukot. Canyonnál nem tudhatod, milyen darabszámban termelnek, és ezekben a vásárlásokban benne van az is, hogy "most van, most kell venni", meg persze a Canyon "előreláthatóan jövő májusban lesz készleten" kiírásai.
    A redditen olvastam több embertől 1-2 hónappal ezelőtt, hogy milyen akciók várhatóak BF-en, mert igazából jövőre kellene a bringa nekik, a pénzük is megvan rá, de ha nincs akció, akkor inkább kivárnak.
    Vicc, de én is így vagyok vele. Minek vegyek most bringát, amikor lehet, hogy jövőre sem lesz drágább, csak akkor vásárolva az plusz fél év gari, és nem a mocskos sáros havas latyakos időben kezdi meg az első kilométereit a bringa.
    Arról nem is beszélve, hogy a használtpiac eléggé szépen be fog zuhanni. Eddig kiszámíthatóan áremelkedésre spekulált mindenki, de a 850€-s listaárú bringám, amit 750€-ért vettem március végén, most 620€-ért megy újonnan, és nem csak BF-en, már előtte is. Ezt reálisan jövő tavasszal el tudtam volna adni 500€-ért, így meg max 300-ért, ami ugye a listaár majdnem harmada. Így kétszer is meggondolom, hogy eladjam-e ennyiért, miközben idén tavasszal a bringabörzén simán vettem volna 500€ körül hasonló bringát, ha lett volna a méretemben. Arról nem is beszélve, hogy mit okoz a használtpiacnak a felismerés, hogy minél hamarabb adod el a nem használt bringádat, annál többet kapsz érte. Viszont a használtpiacra ontott bringák meg megint csak az új bringák eladásait kannibalizálják.

Új hozzászólás Aktív témák