Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Dyde #268597 üzenetére

    Köszi Dyde, LSebestyen, Hasaggymeg, Szuszinho! :R

    Őszintén, ha tudtam volna, hogy mi vár rám, talán (f@xt... biztosan :DDD ) én sem vágtam volna neki :DDD Idén hamarabb jöttek a késő őszre jellemző erős szelek és eső, pedig nyáron pár héttel előtte is még a szokásosnál melegebb és jobb idő volt, ezért reménykedtem benne, hogy kitart még a jó idő. Nos, nem így lett.
    A célt viszont elértem: legalább láttam Izlandot még a 40. előtt, és az aurórát is sikerült párszor elkapni - ez az út bringa nélkül nem fért volna bele a költségvetésbe (brutál drága a közlekedés, akár autóbérlés, akár az alig létező buszos hálózat; és a szállás is könnyfakasztóan drága, egy egyszerű apartman, kicsi vidéki nyaraló vagy olcsóbb hotelszoba is simán lehet 6-számjegyű; bringával viszont bizonyos feltételek mellett szabad vadkempingezni - mivel vannak részek a szigetet gyűrűként körbejáró 1-es főút mentén, ahol nincs is kemping 30-40 km-en belül, hogy a Felföldről ne is beszéljünk. Egyszer az eső és szél elől egy kb 2.5 m átmérőjű valószínűleg villámárvíz-elvezető csőbe húzódtam, ott is éjszakáztam, szó szerint csöveztem - a húgom gyerekei úgy hallom azóta is emlegetik a sztorit :)) )

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák