Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • avl

    senior tag

    válasz avl #266991 üzenetére

    nna, ma elmentem a Kerekmaniahoz Szentendren; tegnap ugye:

    - Balazs Kerekpar Szentendre: huu nagyon beesik a nyulasmerö, azonnali csere, hatso sor is (lasd #266991 - ben a kepeket), söt, lehet az elsö 3 lanckerek is

    - Annyira Mas Bringabolt Budakalasz es Szentendre között: a 0.75-öst csak erövel lehet benyomni, nyugodtan menjek még vele, de majd hatso sort es lancot egyszerre csereljek

    - ma KerekMania Szentendre: a nyulasmerö nem megy bele, a lanc nem kopott, inkabb a hatso sor legnagyobb kereke, a lanccal nyugodtan menjek még, szerinte a sor kopottabb, mint a lánc

    a biciklit ~1 éve használtan, de allitolag, es magam is ugy lattam: igen keves km-rel (<200) vettem, azota ~2500km került bele, NEM HIGH TECH agyonféltett, hanem városi csalinkázós, boltba menös ...de siman bemegyek vele Bp.-re, ami ~50 km oda-vissza

    en magam tolomerövel 6-7 hely atlagakent 120.25-120.30 mm-t mérek, ami 0.5-0.6% lehet
    https://radtechnik.2ix.de/chain.php szerint

    Eine neue Kette hat ca. 119.5mm (Campa 119.4mm, SRAM 119.6-119.75mm, Shimano 119.7mm und sogar teilweise bis 119.85mm bei 12fach) und kann bei Stahlritzeln bis max. 120.5mm verwendet werden. Meine Verschleisslehre gibt 120.3mm bei Aluritzel und 120.6mm bei Stahlritzel vor. Wenn man kleine Kettenblätter aus Alu hat oder teure Narrow Wide Kettenblätter, würde ich die Kette auch nicht länger als 120.3mm fahren, was bei vielen Ketten etwa 0.5% Gesamtlängung entspricht. Spätestens ab 121mm sind Kettenblätter und Ritzel in Gefahr


    elméleti ember vagyok :-)

    ki mit tenne ?

    nincs valaki, aki már rengeteg sort es lancot cserélt és mért szuper lancnyulasmerövel és valamikor Szentendre felé jár ? (hogy Ö mit mérne, mit lát, mit gondol mit csinálna)

    vagy egy prohardver szerviz ?? :)

Új hozzászólás Aktív témák