Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szimpláncsak

    tag

    válasz Runner_fxr #229438 üzenetére

    Bár tudom, hogy sokkal nagyobb tapasztalatod van a kerékpározás terén, de azért van olyan kerékpáros szakág, ahol kell a nagy izomzat. Azért a sprintereknek és a pályakerèkpàrosoknak van bőven combizma, főleg az utóbbiaknak. Nyilván hegynek fölfelé elvèreznek, meg jjeahh nem ezeket űzi szóval rá valóban igaz az állítás :) Csak ez olyan,mintha azt mondanánk, hogy a jégkorcsolyàhoz nem kell nagy izomzat, csak közben van jégtánc is meg gyorskorcsolya is :) .

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Runner_fxr #229438 üzenetére

    Ilyesmi eredményre gondolsz?

    Mondjuk a zárt pályás bringázók "teleszart búvárruha" kinézetű lába nekem azt sugallja, hogy ott is tud rendesen izom épülni. Azt vajon csak tekeréssel hozták össze?

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Fall-N

    veterán

    válasz Runner_fxr #229438 üzenetére

    Hát igen, ezért sem hasonlítanak egymásra a két sportot űzők. Testépítés mellé az erősportok ideálisabbak, mint a box, evezés, erőemelés stb. Kerékpár mellé meg a futás, úszás stb. A kakukktojás a rövidtávfutók és a pályakerékpározók. Ott hirtelen kell rövid ideig nagy erőt leadni, ezért izmosodnak. Az evezés is hasonló. Ott van keverten hosszú és rövid táv is. A hosszú táv szintén bontani az izomzatot.

    Nálam is a súlyzózás az elsődleges, ezért nagyobb távnál érzem is a "plusz súlyt". Csak ez nem olyan mint a fölösleges zsír, amit le lehet adni.

    parandroid: A csak futó nők teste sosem lesz olyan szép és formás, mint a fitnesses csajoké. Ugyanez úszóknál.

    [ Szerkesztve ]

  • flash-

    veterán

    válasz Runner_fxr #229438 üzenetére

    itt persze az se mindegy ki milyen szintet akar elérni a kerékpározásban vagy súlyzós edzésben.
    Én egyszerre próbálom csinálni mindkettőt(illetve még diéta is van mellé)
    nos én hetente 5 olyan napot tudok tartani amin edzeni tudjak, vagy 4 nap súlyzós edzés, és egyik súlyzózás után még egy rövidebb de intenziv kerékpár(ilyenkor intervallum edzés),+egy másik nap amikor tudok hosszabbat tekerni mert előtte nem kerékpározok.
    vagy pedig 3 nap súlyzós edzés +2 kerékpár.
    nos elmúlt 1 évben ez volt a szisztéma.
    egyikben sem lesz kiemelkedő eredmény az tény. egyrészt munka és egyéb dolgok miatt ugye nincs idő több edzésre, másrészt a pihenés, túl sok ez és hát ha nincs meg a megfelelő pihenés akkor regeneráció -épülés sincs.
    nálam az elmúlt évben ez azt jelentette hogy súlyzós edzésben fejlődtem, erősödtem,látható a változás,de mivel diéta is ment mellé ez -20kg fogyást jelentett, de a testösszetétel láthatóan változott.
    ennek ellenére leginkább a kerékpárban tapasztaltam állandó folyamatos javulást, oda -ha majdnem 0ról kezdi az ember az edzést újból - elég lehet a heti 6-8 óra ha konzekvens edzés megvan nem pedig az élményride-ok amik se nem gyorsak se nem lassúak. persze itt megint a szinttől függ, nyilván nem jtuottam el AKESZ szintig(oda már karbon Pinarello kell :D ), de egy 70-es kört dombokkal 32-es átlaggal lenyomni nekem mindenképbb fejlődés, (a korábbi,ugyanezen a körön 29-es átlaghoz képest)

    A szénhidrát fogyasztás volt itt a legkisebb "gond"
    említettem hogy diéta alatt (ami még mindig tart) csináltam -csinálom mindezt, alacsony ch bevitellel(ugyanakkor edzések után mindig megvolt az azonnali visszatöltés) illetve nagyon intenziv vagy hosszabb (2 órát meghaladó tekerések) alkalmával a kerékpározás közbeni ch bevitel. tehát egyáltalán nem éreztem gyengének magam,a szervezet szépen alkalmazkodik és amig korábban már 1 órás lazább tekerés után is kezdtem éhes lenni, most 3 óra alapozásnál kezdem érezni hogy kellene enni mert már gond lehet..Intenziv tekerésnél (rövidebb intervall - 2x20p lthr) nem is érzem hogy kellene ch,de egy 1.5-2 órás lthr en végig lenyomott körön már igen,viszont elinduláshoz nem kell ch, előtte sose fogyasztottam, nem is az edzés előtti ch bevitel a fontos hanem az azt megelőző napokon bevitt ch ami ugyebár megvolt a "visszatöltések"(súlyzós edzés utáni rizs vagy krumpli) miatt.

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák