Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeRRaR1

    őstag

    válasz Hasaggymeg #226830 üzenetére

    Mire kell, mik az elvárások és milyen autóid voltak eddig. Mi tetszett bennük, mi nem.

    Ezek ismeretében tudnék pontos tanácsot adni. Nekem az új Volvo era nem tetszik. Külsőleg sokat németesedtek, megbízhatóság és minőség is esett. A mostani újak közül V60, V90, XC60, XC90 volt nálam. Jó volt őket használni összességében, de neked kell kipróbálni hogy a te igényeidnek megfelel e. Sok vezetés "segéd" idegesítőbben működik mint korábban. A motor kérdés meg nagyon összetett. Van a sima benzin, diesel, enyhe mild hibrid benzin, diesel, komolyabb mild hibryd benzin meg elektromos. Mindegyiknek van előnye, hátránya de a D5 powerpulse pl nagyon hajlamos vákuum meg olaj folyásokra. D4 ugyan az csak a kiegészítő nagynyomású tank nélkül, az már megbízhatóbb. Amit tudni kell már mindegyik ugyan arra a kínai 2 literes 4 hengeres blokkra épül. D5 se 5 henger már, ahogy a T6 vagy B6 se 6... Nem akarlak elriasztani tőle, de volt 8 Volvóm, most is van 2, családban összesen 30+. Lehet nem rám kellene hallgatnod mert én nem a tipikus autóvásárló vagyok. Pontosan tudom mit akarok és miért. Illetve nem tűröm el hogy valami zavarjon, idegesítsen egy kocsiban.

    Lexus tetszett még, volt is, de ők is elindultak a kurvulá$ felé. Viszont 10 év gart adnak amiről a legtöbb gyártó nem is hallott. (5+5 megtoldják egy évvel ha ott szervizelsz 10. évig) Illetve nekem kell hogy prémium legyen, minőségi anyagok, összerakás, jó zene sok és jól működő extra. Ezt a merci régen tudta ma már alig alig, nagyítóval talán még találsz ilyen modellt a sok kamu króm, kamu kipufogó, világító embléma hátul meg kurblis ablak retek között.

    Számomra ha napi verda akkor Volvo vagy Lexus, de itt se minden arany ami fénylik. Lexus tűnik most a jobb minőségűnek és hosszú gart mernek adni.

    Ha élmény akkor V8 Volvo, mint az S80-am, vagy V8 Lexus mint a GS-F vagy RC-F illetve a Porsche az elég jó ebből a szempontból :)

    Ha érdekel majd és van konkrét kiszemelt tudok segíteni privátban vagy az autós offtopikban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák