Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Maximum1 #217545 üzenetére

    Ne haragudj, de butaságot beszélsz. Illetve annyiban igazad van, hogy az erdő nem bírel akármennyi turistát, de futni/bringázni nem csak ott lehet. Hosszabb távon mindenkinek az az érdeke, hogy egyre több hely legyen a városokban a bringás/gyalogos közlekedésre (+ tömegközlekedés), és eltűnjenek az autók (nyilván sosem fognak teljesen, van, ami másképp nem megoldható). Ez még nagyon messze van, és rengeteg infrastrukturális fejlesztés, átalakítás kell hozzá, de ez az egyetlen élhető jövő.

    Másrészt egy olyan országban, ahol a népesség 40%-a konkrétan kórosan elhízott, további 20%-a túlsúlyos, ott minden megtett lépés, vagy letekert km számít. 60 év az egészségesen eltöltött átlagéletkor Mo-n, talán egy 10-essel több a várható élettartam, miközben a nyugdíjkorhatár 67. Ez konkrétan egy katasztrófa.

    Örülj neki, ha minél többen sportolnak, mert ez azt jelenti neked is, hogy egyre nagyobb a társadalmi igény, egyre jobb körülmények között fogod tudni ezt te is megtenni. Nyugaton 20-30 évvel előbbre vannak, itt ez már nagyjából működik, illetve előrébb vannak az úton az ideális helyzet felé (ami ugye nem létezik), hidd el, hogy ez a jó irány.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • stickermajom

    addikt

    válasz Maximum1 #217545 üzenetére

    “Sokunknak ezek a hobbijai, ezek meg jönnek és szétcseszik.”

    Azt felejted csak el, hogy az erdő nem egy kiváltságos csoporté.

    És hogy miért mozogjanak? A mozgásszegény, stresszes életmód rengeteg betegség kialakulásáért felelős, ezek megelőzése haszon az egyénnek és haszon az egészségügynek is, ezáltal végsősoron neked is.

    Az erdőjáró kultúra más dolog. Te is segíthetsz például veteránként tanácsot adni az újoncoknak, az elitista hozzáállás nem vezet sehova.

    [ Szerkesztve ]

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Maximum1 #217545 üzenetére

    Tényleg tapasztalható egy ilyen helyi és aktuális jelenség, de az egészét nézve és kissé leegyszerűsítve még mindig a plázák fenntartása és a plázalakók ígényeinek kielégítése a fő oka annak amiért természetünk pusztul, a plázák meg virágoznak. Ha ez a trend megfordul (szerintem már soha), vagy legalább lelassul (erre van reális esély) az mindenkinek jó. :)
    Engem is bosszant mikor az első 20°C-s késő tavaszi napon a sok mugli végre leporolja bringáját, vagy éppen túracipőjét és túrabotját és beszól az erdőben nekem aki január elsején tettem első bringás körömet a hideg, nyirkos erdőben... olyankor inkább azzal nyugtatom magam, hogy minden ilyenre még mindig jut 20 plázázó, vagy tévé néző, akik tőlem még előbbieknél is távolabb áll világnézetben. :U

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák