Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz jjeahh #131163 üzenetére

    Te is könnyű vagy akárcsak én, így tovább tartanak a bringák alattunk :)

    A súlyodhoz add hozzá a felszerelés súlyát is, amiben tekersz (megpakolt hátizsák, cipő, víz stb...). Illetve ne feledd a gyári ajánlás az csak kiinduló pont. A bringán ülve annak geometriája, méretedre állítása meghatározza, hogy milyen lesz a tényleges súlyelosztás és mekkora terhelést kap a bringa eleje és a teló. Ezért a gyárira felfújod először nézed a gyűrűvel mennyit ül be és vagy utánafújsz, vagy eresztessz belőle picit és újra mérsz.

    Nekünk könnyebbeknek valóban mindig egy érdekes lavírozás a nyomás az alsó határok környékén. A finom mozgást viszont még a megfelelő karbantartás is befolyásolja. Tisztítás, a becsúszók és porlehúzó után a kenést biztosító szimeringek olajos nedvesen tartása. A villa szárban megszoruló túlnyomás kieresztése...
    A visszaút csillapítés belövése jó játék, bár a te súlyoddal is szinte teljesen nyitva lehet, de pár klikk ide - oda változtat az érzeten.

    Egyik régebbi bringámon nekem is volt Recon asszem TK gold, az volt az első értelmezhető telóm.

  • ZolkoW

    őstag

    válasz jjeahh #131163 üzenetére

    olvassunk figyerlmesebben, ezért írtam oda a teló típusát is, mert nem várom el, hogy valaki emlékezzen rá, cserébe gondolom nem feltétlenül egyeznek ezek az értékek minden villánál. Szóval -megint csak emlékezetből- nekem úgy rémlik, a súlyomhoz a 120-135 psi tartozik, ennek az alját lőttem be.
    (de ha kevesebb, akkor annak az alját)

    [ Szerkesztve ]

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Új hozzászólás Aktív témák