Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emiki6 #125687 üzenetére

    Most már kíváncsivá tettél ezzel az ülve fekve nyomó géppel kapcsolatban, :) mert olyat már láttam, hogy guggoló keret, ami végig megvezeti a rudat, ez alá lehet tenni padot is, és akkor lehet akár nyakból nyomni is vele, vagy fekve nyomi, na de itt nem vízszintesen fejted ki az erőt, hanem függőlegesen. Persze ma már annyi csoda gép van, hogy simán mutatnak nekem újat, de amit mondasz azt valahogy nehezen tudom vizuálisan elképzelni. :)

    Egyébként akármilyen jók is a gépek, kellenek a szabad súlyok, fekve nyomás, guggolás, felhúzás, evezés, bicepszezés stb. Ezek nélkül nehéz jó fizikumot építeni.
    Én abszolút elengedem a hülyeségeket, de itt elhangzottak állítások, amik tapasztalatom alapján nem állják meg a helyüket a valóságban, csak ezért reagáltam, természetesen nem vitatkozás a cél. :)
    A testépítés alapja egyébként nem a gépekről szól, hanem a szabad súlyokról, tehát érdemes ragaszkodni a szabad súlyokhoz. A gépekkel kapcsolatban sok negatív vélemény akkor volt, amikor még úgymond kezdetlegesek voltak, ma már nagyon jók.
    Van, hogy valamit nem értünk, de ettől az még lehet jó is. :)
    Ha adtál volna több időt magadnak, és jobban megismered a body sportot, akkor most valószínűleg teljesen más véleményed lenne róla, csak mivel nem volt elég sikerélményed, így feladtad. Az élet sok területén tud jó alapot nyújtani a body, jó alap más sportokhoz és fegyelemre, kitartásra nevel. Nekem annyiból volt szerencsém, hogy egy igazi old school teremben kezdtem el edzeni, ahol egy csomó versenyző is edzett, rengeteget tanultam tőlük. Illetve sok öreg bodys-tól, akik még 50-60 évesen is 20 éveseket megszégyenítő fizikummal rendelkeztek. Ebben a teremben aki nem edzett rendesen az elzavarták, itt olyan nem volt, hogy feltartom a másikat a lomha, beszélgetős, telefon nyomkodós maszatolásommal.

    Elmondásod alapján, azt így látatlanban megmondom, hogy azért nem tudtál fejlődni, mert nem ettél eleget.
    Tipikus ektomorf testalkat vagy, nekem a szénhidrát megemelése hozott sikereket, a magas fehérje hatástalan volt, persze ezt csak 30 éves kor alatt ajánlom. Gyakorlatilag mindent ettem és sokat. Nem könnyű munka, de meg lehet csinálni, persze ehhez kell az, hogy szeresd ezt a sportot, máskülönben naturálba nem lesz hozzá kitartásod.
    Annyit tudok biztatás képen mondani, nem csak neked, bárkinek aki hasonló cipőben van, hogy az ilyen vékony alkatú emberek mint te, vagy amilyen én is voltam anno, amit súlyzós edzéssel felszednek az általában minőségi izom. Lassan jönnek a kilók, de az minőség. Hosszútávon ennek meg lesz a gyümölcse, engem 85 kilósan már kb 100-nak néztek, pont azért mert olyan minőségben volt rajtam, hogy sokkal nagyobbnak tűnt. Ez szerintem nem rossz dolog. Aki meg könnyebben hízik, az meg könnyen elfedődik, bevizesedik, ami rengeteget ront az összhatáson.
    Mindennek van előnye és hátránya is.
    Most 82-83 kiló vagyok, de sajnos a minőség változott, és nem jó irányba, ezeket a méreteket 72-73 kilósan is tudtam anno. Viszont most már közel a 40-hez, muszáj a magas fehérjés étrendre koncentrálnom, különben a közelébe nem kerülhetek a fiatalabb csúcsformámhoz.

    A saját súlyos edzéshez visszatérve, én elég sokat edzettem TRX-el, nem rossz dolog, de azért nagyon nem body building. Csinálhatod amennyit akarod, igazán jó fizikumot ezzel soha nem lehet építeni. Én úgy gondolom, hogy a saját súlyos edzés csak mint kiegészítő edzés jó, mondjuk a testépítés mellett, amúgy önálló sportként szerintem kevés a sikerhez.

    pikszel:Az a baj, hogy a bemelegítés mindenkinek mást jelent, meg kell ismerni a tested, hogy tudd, neked milyen és mennyi bemelegítés kell. Erre is nagyon jók a testépítő edzések. Sokkal kíméletesebb sport ez mint a saját súlyos, és különböző cross fit edzésmódszerek.

Új hozzászólás Aktív témák