Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FIREBLADE78

    addikt

    válasz jjeahh #115008 üzenetére

    Szegedi vagyok. Közelebb van Erdély. Viszont se normális biciklim,se szabadidőm nincs.

    Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

  • deny330

    aktív tag

    válasz jjeahh #115008 üzenetére

    Hát ha az időm engedi és nincsen nyakig érő sár, akkor én bármikor kapható vagyok egy gyors karikára, vagy akár egy egész napos tekerésre. :D Ha van az embernél pumpa szerintem nincsen baj az aszfaltozással, 3-3,5 bar körül jól lehet haladni aszfalton is, terepen meg vissza leengedi az ember a gumi nyomást és meg van oldva. Amit én rühellek az aszfaltozásban az egyedül a járművek jelenléte, főleg főút szélén utálok ilyen szempontból tekerni.
    Hát hetente 1-2x szoktam lábazni, nagyságrendileg 3-4 nap pihenőket hagyva regenerálódni a lábamnak (ehhez szoktam bemérni a bicózást is, mert pl van, hogy egy napra rakom a tekerést a lábazással). Ilyenkor edzem a derekamat, hasizmaimat is. (Ezeket is saját testsúllyal edzem, pl 3x12 egylábas guggolás lábanként, vagy pl "wallsit" (aminek most nem tudom a magyar megfelelőjét). Egyébként hasznosnak hasznos, sokat tud erősödni az ember lába, de bicózásnál kevésbé veszem észre (ezt ne úgy értsd, hogy egyáltalán nem). Ahol sokkal jobban szembetűnik az inkább az, amikor valami nehezet kell cipelni / emelni, és nem érzed azt, hogy rogynak össze a lábaid a súly alatt. :DDD

    (#115061) Runner_fxr:
    Ha számba veszem, hogy csak Magyarországon mennyi fitness YT csatorna van, kapásból tudnék 3-at mondani. Facebookon is rengeteg csoport van, személyi edzőből sincsen hiány. Én pl teljes mértékig internetről szedtem össze a tudásomat a több mint 2 év alatt, persze ma is tudnak újat mondani és én sem értek teljesen mindent, de tájékozódni mindig lehet. A helyes információ megszerzése mondjuk kicsit nehezebb, nagyon sok agyatlan baromságot olvastam és hallottam már. Van egy srác a környéken, aki eléggé téves infokból szedte össze a tudását. Kb fél évig edzett intenzíven, de nem igazán láttam változást az életmódjában. Ugyan úgy cukros üdítőket ivott (úgy, hogy fogyni is akart), pékárukat evett (jellemzően kakaós csiga és társai), gyümölcsöt nem is igen láttam a kezében, csak napi 3x a shakert fehérjével és tömegnövelővel. Így is fejlődött, kis idő alatt nagyobb is lett mint én, csak ahogy leállt az étrend kiegészítőkkel és az edzésel tél végére elkezdett kicsit "összeesni" , és ha jól rémlik kb havonta szerzett valami sérülést addig, amíg edzett. Próbáltam párszor felvilágosítani, de azon kívül, hogy a mondandómba vágott hogy ezek baromságok nem igen szólt hozzá mást.

    Én is úgy vettem észre, hogy sokkal inkább erőt növel. Szerintem amolyan "hibrid" módon érdemes csinálni a súlyos edzéssel vegyítve, úgy veszem észre hogy így kicsit jobban jönnek az eredmények is (külsőre).

    Szerk: Még annyit hozzátennék, hogy lehet, hogy csak én tapasztaltam a saját bőrömön, de az emberek sokkal inkább nézik a külsőleg elért eredményeket, mint sem az erőszint növekedést. Ezt értem úgy, hogy amikor elkezdtem edzeni 2 húzódzkodás ment a magam 55kg-os testsúlyával. Ez mára 19-20 húzódzkodás a mostani 70kg-os testsúlyommal. Amíg valakinek fel nem hozom ezt a példát, addig eléggé lekezelően beszél, hiszen a súlyok hanyagolása miatt nem nőttem túl nagyra azokkal ellentétben, akik súllyal edzettek ez idő alatt. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák