Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz hoffman_ #41002 üzenetére

    Igazad van! Kiműveltem magam a vásárlás jogi formájáról egy-egy cikk erejéig és elég húzós feltételei vannak a tulajdonszerzésnek. A két legfontosabb, ha az áru nem képezte az eladó tulajdonát:
    1. Jóhiszemű vevő, amit kizárnak abban az esetben, ha "feltűnően alacsony árat szabtak ki" a portékára.
    2. Az eladónak kereskedőnek kell lennie.
    Ha ezek nem adottak, akkor bukom a bringát is és a pénzem is. :o
    Na most tudnék vitatkozni azzal, h "feltűnően alacsony ár", elvégre vevőként nem kell értenem az árakhoz szerintem, bár nem vagyok jogász. :U Meg amúgy is túl relatív kérdés.

    Morális problémám nincs a kamionról leesett dolgokkal. :B
    Értem én, h van neki lehetséges gazdája, én sem vagyok beoltva empátia ellen, de ez kb olyan téma, hogy Afrikában meg éheznek. :( Tőlem is tűnt már el pár dolog életemben, hát vki biztos örült neki, mikor "megtalálta"...
    A softshell bringás téli kesztyűmet azóta is felemlegetem. :(
    Nekem az a kesztyű is nagy érték volt, akkor el lehet képzelni mennyire csábító egy-egy ilyen ajánlat.

    De így már persze én sem tartok rá igényt. :)
    Ha kereskedő lenne, akkor talán elgondolkodnék rajta... :DD

    Viszont felvet bennem egy kérdést, hogy lehetséges az, h 3 hónapja hirdetik az interneten és ez eddig senki illetékesnek nem tűnt fel?!? :W Az a véleményem, h ezeknek nem is szabadna eljutniuk egy jóhiszemű vevőhöz, már azelőtt le kéne kapcsolni őket! :(((

Aktív témák