Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • GrandeP

    őstag

    válasz D@ni88 #39233 üzenetére

    Látom nem vagy benne....

    Ez teljesen "oké", tehát felelőtlenek voltunk/vagyunk, hamar akartuk a dolgokat, nem volt stukker a fejünknél, mindenki önként ugrott bele...

    A baj az, h teljesen egy oldalú a dolog... tehát a bank, nem segít be abba, h most 147-8 helyett 260-2 ft körül van egy frank... a nyereségük meg brutális.

    Fordított esetben, mikor volt h 130 körül volt a frank, mert igen, volt ilyen is, én akkor is a 147-emmel fizettem... mert annyi volt a szerződésünkben rögzítve, mindenki megnézheti saját szerződését van benne olyan kitétel a sok apró betűnél, h az árfolyam változhat, de te mindig a rögzített árfolyamot, vagy többet fizetsz... ez a rövid verzió, a valós, az ilyen 2-3 oldalas szöveg...

    A kamat meg, nekem 3% volt a frankra, a forintra meg 25%... na ez az ami nem volt mindegy, ~milliós tételeknél...

    De teljesen mindegy, csak megjegyeztem, mert te csak a mostani dolgokat látod, gondolom mostanában lettél ivarérett ezért, nem érted h annó mikor még a bugócsigával játszottál, sok ember miért vett fel deviza hitelt?! ;] ;] ;] ;] :R

    [ Szerkesztve ]

    NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

  • faragojof

    senior tag

    válasz D@ni88 #39233 üzenetére

    'ggyonisten! :R Mindegykinek!

    Remélem te azért el is olvasod így korán reggel amit írsz? :U :F

    "Viszont nem is ez a fő gond, hanem az emberek minden szarra felvették a hitelt, Lakás, autó, TV, mosógép, felújítás, mellplasztika..."

    Erre a két tételre nem személyi kölcsönt vesz fel az ember 35%-os kamatra. Mindkettőnek megvan a maga kölcsön típusa, a megfelelő kamatozással.
    Ha megnézed, akkor láthatod, nem a tévékészülék vásárlók vannak bajban az ötszázezer forintjukkal, hanem a lakásvásárlók a nyolc-tízmilliójukkal.

    Személy szerint! Hat éve vettük meg a házunkat 4,8 millió forintért. Kicsi ház, romos ház, felújításra szoruló ház. Tizenhat év után tudtuk megvenni 21!! albérleti költözés után egy gyerekkel. Négy hónapig jártuk az otépét hitel után. Valahogy nem akart összejönni a forint hitel. Ez idő alatt hetente háromszor hallottuk a frank alapú hitel csodálatos kondícióit. Hallgattuk az érveket. Osztottunk, szoroztunk, belevágtunk. Az egyik fő érv ez volt. MAX tíz-tizenöt százalékot mehet a frank értéke le vagy föl! Az egyik legbiztosabb valutatípus. KÉT héten belül el volt intézve! 154 forintos frank alapú hitel, kedvezményes, 6,6%-os kamatra, lakásvásárlási hitellel. Havonta 23000 forint törlesztéssel. Most kaptam a héten az otp elszámoló levelét. Most 55000 forintot vontak le múlt hónapban. :O

    Amikor fölvettük a hitelt, a rokkantnyugdíjam 41000 forint volt. Gyárilag vagyok nyomorék, nem kocsmában kártyázás közben ötlöttük ki az orvosommal hogy legyek az. Most, jelen állás szerint 51800 forint. Már nem futja ki a törlesztést... De ez már egy másik történet...

    Próbálj meg a sorok között olvasni. :R

    MOD: Bocsánat! Azt elfelejtettem írni, hogy 2,1 millió forintról van szó, húsz évre. :K
    Lassan a háromszorosát fizetjük az eredeti törlesztőrészletnek :W :W

    [ Szerkesztve ]

    "Formicate Under Command of the King,,

  • daninet

    veterán

    válasz D@ni88 #39233 üzenetére

    Nem akarok nevet mondani, mert lehet ismeritek, de ismerek egy leányzót (kecskeméti) aki egy Loui Vuitton táskára (kb 1 milla) vett fel hitelt. Én nem hittem el amikor mondták. Egy az egyben úgy néz ki mint a kínai gagyik. Ehhez az összes facepalm kell ami a neten fellelhető

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • God Vazzeg

    veterán

    válasz D@ni88 #39233 üzenetére

    Pff, maradjunk abba hogy nagyon nem vagy képben! :Y :(

  • bartucc

    addikt

    válasz D@ni88 #39233 üzenetére

    Sokat nem szólnék a témához, nálunk sose volt hitelkérdés, legalábbis ez volt szüleim, majd ugye Édesapám hozzáállása a banktémához, megoldottuk az életet mindig anélkül, nem is győzök hálálkodni, mert semmi adósság nem maradt ránk, csak ház, ami a saját tulajdonunk, stb...

    DE, aki nem 35-40 éves volt, és nem dolgozta szét az agyát, vagy azt is hiába, pénzgyűjtéshez idő kell, másrészt meg szoc.pol. már régen nincs, marad a hitel. A 140-ről mindjárt 280ra emelkedő frank árfolyam pedig annyira elképzelhetetlen volt, mint amennyire a mostani helyzet.

    Akikre lehet mutogatni, az esetleg a japán jen-be beugró emberek, de az is az ő dolguk.

    GradeP se egy A8-ast lízingel, Faragojof se villát vett a hitelből gondolom... Szükség van autóra is (jó, ez megkérdőjelezhető, de ne menjünk bele, manapság eléggé szükséges), és házra is. Számoltak a kockázattal, ha felveszik, de azzal is, hogy anélkül meg kap egy régebbi autót, és lehet szervizeltetni/drótozni kéthavonta, vagy egy új, és 3-4 év alatt vissza is fizetik, és pár évig autó marad.

    Arról senki nem tehet, hogy ekkora változás állt be az árfolyamban, maximum állam bácsi, aki hagyta eddig fajulni, őrájuk kellene mutogatni. :)

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

Aktív témák