Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mester6

    tag

    válasz Gery0505 #81894 üzenetére

    Úgy látszik nem sokat változott a helyzet.
    SID majdnem 10 éve az alábbiakat írta a kis pörkölőről:

    "SiD- Creative Commons License 2009.09.03 0 0 52573
    Mátyásföldön átutazva folyton látom egy családiház kerítésére, illetve az út mentén egy táblára kiírva, hogy "kávé termelői áron 1100Ft/kg".
    Eddig még nem álltam meg, de ma volt pár percem és benéztem a helyre.
    Egy kis szatócsboltnak kinéző üzlet, az van kiírva, hogy Rex kávépörkölő üzem.
    Rákérdeztem, hogy milyen szemes kávékkal szolgálnak.
    A hölgy a következőképpen magyarázta: "van ez a kilós, ez olyan, mint a Karaván vagy van ez a másik, ez olyan, mint az Omnia"
    Illetve vannak fél és negyedkilós csomagok is "Columbia" és "Santos".
    Ezekből hoztam 1-1 zacskóval, csak kíváncsiságképpen, hogy milyen a pörkölése, ugyanis az eladó néni nem tudta megmondani, hogy milyen pörkölés.
    Hazaérve befűtöttem a Pavcsit és kibontottam a Columbia feliratú zacsit.
    A kávé ránézésre alkalmatlannak tűnt eszpresszónak és valóban az is volt.
    Pokoli savanyú szaga volt és egészen finomra őrölve is átzubogott rajta a víz. Meg sem kóstoltam, ment a szemetesbe. Érdekesség, hogy tegnapi dátum volt a csomagoláson, de fáradt, avas kávé benyomását keltette.
    A Santossal jobban jártam, az picit sötétebbre volt pörkölve és az olajosságával sem volt baj, lehetett belőle eszpresszót húzni, de nem volt túl ízletes. Persze ez nem blend, hanem egy "single origin" kávé, ami jó alapja lehet egy blendnek, valamilyen fűszeresebb kávékkal keverve. Ez a kávé július végi dátummal volt ellátva."

Új hozzászólás Aktív témák