Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribarszki

    őstag

    válasz ktg3 #130622 üzenetére

    A feneketlen porta filter jobban megmutatja ha hiba volt az előkészítés során. Csak azt használom, sokkal jobban szeretem.
    Kosarat érdemes cserélni, sajnos nagyon gyengusa kosarak járnak a gépekhez. Azért ezt a kettőt írtam, mert mind a kettő megbocsátó kosár. Az IMS kosarak nagyon jó kosarak kezdéshez is. Az 12-18 egy olcsó kosár, de az első 1-2 évben mindig ehhez tértem vissza. A Reneka is nagyon jó kosár. Állítólag a világossabb kávék ízeit kicsit mossa, de én csak középsörét d-amerikai kávékat iszok. Nagyon nehéz hibázni ezzel a kosárral, ha jól elő van készítve. Nem fröcsköl, nyíl egyenes lefolyás.
    Szerintem bármelyik feneketlen portafilter rámegy, a lényeg, hogy 58mm-es legyen.

    Az akkupunkturás WDT szintén nagy segítség. Teljesen bolyhosra lehet keverni a kávét.
    Régebben én is sima Lampert használtam, de a rugós Normcore-ral kellett volna kezdenem. Állandó nyomás, nincs változó. Ráadásul egy Normcore után nem fogsz tampert cserélgetni, mert nincs minek..

    Ami fontos, hogy a kávébabot is le kell mérni mielőtt darálsz, majd a kifolyó kávé mennyiségét is.

Új hozzászólás Aktív témák