Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HoTaZo

    addikt

    válasz HoTaZo #5645 üzenetére

    Na, végére jártam az ügynek.

    Orvosi, addig érvényes, ameddig az orvos által ráírt dátum szól.
    Az már más kérdés, hogy (a hivatal szerint) az orvosnak már a születésnapi dátummal kalkulálva kellene felírni az érvényességi dátumot.

    Az NFH budapesti irodájában egy hölgy (név, tel priv.-ban megadom) tud pontos infót adni a kártya állapotáról, hol létéről.
    Nincs kapcsolat a kormány ablak s egyéb, a számunkra szükséges kártyák ( GKI, jogsi, tacho) kiadói közt. Járj magad utána rendszer van.

    Jelenleg lecsúszok egy jó angol melóról, mert valaki nem vitte át a vizsga illeték bejegyzését, amikor decemberről, januárra tolódott a vizsga. Mondván, hogy az iskola tartozik vele nekik, ami nem is valós, csak a hivatal balfék. Így nem kapom meg időben a GKI kártyámat, most kedden kerül majd nyomdába (minden kedden van nyomtatás), s legjobb esetben márc. 1-én, 2-án megkapom. 25-e és márc első napjai közt meg nem tudok dolgozni (hacsak nem rizikózok), egy személy balgasága miatt. :W

    De márciusban már el kell indítanom a tacho'kártyámat is, mert az meg június elején jár le... :(((
    Ezzel kapcsolatban infó (amit én nem tudtam) : júni 05-éig érvényes a jelenlegi kártyám, az új júni 06-ától lesz érvényes. Ezért (a hölgy tájékoztatása szerint), munkában éjfélig a régi kártyát használom, éjfélkor kiveszem, beteszem az újat és visszaírom az egy perc munkát és megyek tovább az új kártyával.
    Azt még nem tudom, hogy mi van akkor, ha az új kártya betétele előtt van pár nap szabim? Régi kártyán műszakot lezárom, kártya lejár, új kártya bekerül, de nincs mihez visszaírni, mert nincs "a kártya utolsó kivétele", amihez vissza lehetne írni a pihenőt. :(

    Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Új hozzászólás Aktív témák