Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djgeg

    őstag

    válasz tboy93 #20025 üzenetére

    Az lehet. Budapesten,szerintem nem az a baj inkább, hogy nem talál (hiány van), mert bármilyen idiótát találsz pl szobafestőnek, 15-20 ért (annyiért volt a srác amit a kivitelező hozott) hanem, hogy normálisat se találsz ennyiért, de lassan szart se mert igazából semmit se érnek ezek az emberek. (páros lábbal rugtam ki a bandát fent említett bandát)
    Az elmult 5 évben kisebb nagyobb átalakításokkal találkoztam a két véglettel rendesen és már 5 éve is ez a panasz ment, hogy nincs ember 10-15 ért se. A baj viszont az, hogy az értelmes aki nem a lent írt életvitel szerint él az már nem itthon van....

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • DanielLong

    senior tag

    válasz tboy93 #20025 üzenetére

    Megírom az én tapasztalatom is, ami kicsit összetettebb:
    Szóval egyfelől azt látom, hogy az új vállalkozói réteg keményen meggazdagodott mondjuk klímaszerelésből (40ezer munkadíj 3 embernek vidéken 1,5 óráért; 120ezer munkadíj 1,5 napért 2 embernek és ezekben nincs benne, hogy rajta keresztül vetted az eszközt is) vagy villanyszerelésből (100ezer munkadíj 3 óráért 2 embernek), pedig többé-kevésbé a minőség köszönő viszonyban sincs azzal, amit elvárnál, a klímaszerelő vésője kicsit megszaladt és 20 centis lyuk lett a falon a 10 helyett, de ezt ugye majd te begipszeled.
    Aztán van a régi vállalkozói réteg, akik közül sokan azért járnak 25 éves autóval még mindig, mert egyszerűen valószínűleg pofátlanságnak tartották volna a tarifájukat megduplázni/triplázni az elmúlt években, ezért ők olcsón dolgoznak, viszont sokuknál masszív alkoholizmus vagy egyéb probléma áll fenn. A munka minősége egyébként itt is ingadozó. Náluk jelentkezik még az a nehezítés is, hogy sokuk teljes állás mellett csinálja a vállalkozást, tehát csak hétvégén tudod lekötni, így persze nincs időpont meg még a KATÁt is fél bejelenteni, úgyhogy számla se lesz. Itt valszeg az a baj, hogy ők megszokták 10-20 év alatt, hogy a vállalkozásból egyedül nem tud megélni és ezért még most sem merik otthagyni a bruttó 200ezres főállásukat...
    Aztán a fentebbi csoportból vannak a bevállalósabbak, akik vagy igazi vállalkozó szelleműek vagy pedig csak nem volt pofájuk a már említett duplázást/triplázást megjátszani (ez lehet, hogy egyébként alapvetően vidéki mentalitás) és ők kimentek külföldre. Amennyit láttam belőlük az az, hogy elmennek nagy céghez alkalmazottnak és nettó 1800€-ért viszonylag sokat dolgoznak, aztán mellette még néha hétvégén otthon is vállalnak valamit.

    Persze ezt mind vidéken láttam meg itt Ausztriában, de biztos vannak olyanok is, akik kimentek külföldre és saját céget alapítottak azóta, de ilyenről kevesebbet hallok.

    Szóval amit még nem találtam eddig: vállalkozó, aki azonnal megmondja, hogy mikor fog ráérni, kb. mennyiért és utána mindehhez tartja magát, jó minőségű munkát végez és nem elrugaszkodott áron. Ja és hagyhatom egyedül dolgozni és mindez nem vasárnap történik.

Új hozzászólás Aktív témák