Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargacs0909

    csendes tag

    Sziasztok!

    Először is jelezném, hogy nem vagyok telefon/android guru (mint az majd a lentiekből kiviláglik).

    A problémám a következő:

    Adott egy Jiayu G2f TD teló, G2F20140123-TD_HD_R-V0.10.4, root, MUT van.

    SD kártyát cseréltem (volna) benne. Ahogy azt az eszem kiadta, felraktam a titanium backupot, csináltam egy teljes adatmentést, majd a kártya cseréje után csináltam egy "hiányzó programok, felhasználói adatok" visszatöltést. A visszatöltés során valami com.mediatek "csomagnál" sokáig vacakolt, gondoltam lefagyott, így újraindítottam a telót. Újra próbálkoztam a visszatöltéssel, de az valamiért sikertelen volt (írta, hogy x csomag hányzik, és x visszatöltés sikertelen).

    Na azóta valami gebasz van :(

    1/ A beállítások/tárhely menüben mind a belső tárhely, mind az sd kártya "méretjelölő" csíkja üres. A mappákra (alkalmazások, képek, hang stb.) vonatkozóan nem ír méreteket, csak egy "Számítás..." felirat látszódik.

    2/ Bármit töltenék le a marketről, az lejön, de telepítésnél "Ismeretlen hibakód az alkalmazás telepítésekor: "-110"" üzenetet kapok.

    3/ Kínomban már rom telepítéssel próbálkoznék, innen leszedtem a CWM-et, felnyomtam az sd kártyára, majd mut-al recovery update-t csináltam. Látszólag minden rendben, hibaüzenet nincs, bár gyanúsan rövid idő alatt (1-2 mp) megcsinálta az update-et. Reboot után azonban nem megy recovery-be hanem simán újraindul.

    Manuális próbálkozással (power+hangerő fel) bejutok recovery-be de full kínai (mármint hieroglifák).

    4/ A beállítások/gyári adatok visszaállítása nem csinál semmit, szimplán újraindul, minden korábban telepített app ugyanúgy megvan...

    5/ Az SD kártyára másolt .apk-ok manuális telepítése szintén sikertelen üzenet...

    6/ Ha az appokat át akarom mozgatni sd-re sikertelen üzenet (semmi konkrétum, csak "sikertelen")...

    7/ Gyári fájlkezelőben (beállítások/alkalmazások/belső tárhely) valamennyi telepített app mérete 0.00 B...

    Az sd kártyát egyébként a mind a telóról fájlkezelővel, mind számítógépre dugva látom...

    A másik problémám, hogy fel volt telepítve a go launcher, illetve annak névjegyzék, és tárcsázó kiegészítője, amit kínomban most eltávolítottam. Na azóta, sem a gyári tárcsázó, sem a gyári névjegyzék nem indul "az alkalmazás nincs telepítve üzenettel"...

    Megpróbálkoznék egy gyári rom (G2F-20140225-TD_HD_R-V0.11.2) felrakással, csakhát cwm nem akaródzik működni, manuál recovery meg kínaiul van...

    Lécci segítsetek! Mit tegyek?

    [ Szerkesztve ]

  • vargacs0909

    csendes tag

    Azért akartam "varázsolni", mert nem gondoltam, hogy egy sd kártya csere csak egy szimpla másolásból áll :)

    Egyébként időközben megoldódott a probléma, a gyári recovery simán felment (a cwm valamiért nem akaródzott működni), aztán azzal már ment a rom csere.

    Még egy laikus kérdés: a custom romok - azon kívül, hogy kinézetre esetleg szimpatikusabbak a gyári romnál - működési/minőségi javulást is hoznak (a gyári romokhoz képest)? konkrétan a MIUI 4.8.29 TD telepítésén agyalok... szimpla felhasználóként van értelme egy rom frissítésnek, ha egyébként a gyári rom tudása az én igényeimnek simán megfelel?

Új hozzászólás Aktív témák