Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Tails111 #892 üzenetére

    Praktikusabb a már begyakorolt, egyszerűbb Windows Hello, ugyanakkor biztonságosabb külön mester jelszó használata.
    Igazából a paranoiád szintjétől függ. Egy jelszókezelőnek a mindennapokat kell megkönnyíteni.
    Ugyanakkor ha pl. kiderül/megkerülik a Windows Hello azonosítást, a jelszavaid ellopása lesz a legkisebb problémád, mert akkor mindent vihetnek/törölhetnek amihez hozzáférsz.

    ---

    A KeepassXC-vel van egy kis gondom. PortableApps-on belül telepítettem a felhőbe. Az asztali gépen W10 alatt nem indul el (még hibaüzenetet sem kapok), a W11-es laptopon pedig rendben fut. Kíváncsiságból feltettem a portable KeePass-t. Ez elindul, de nem tudja betölteni az adatbázis,t mert nem tudja betölteni a kulcsfájlt.

    Ami azért fura, mert ahhoz hogy megadjam, be kell tallóznom, vagyis a Windows fájlrendszerében látható, elérhető.
    Annyi a trükk, hogy a fájl icloud-ban van. Próbáltam bejelölni, hogy a szükséges 2 fájlt tartsa a gépen, de nem segített. Azt is próbáltam, hogy a kulcs fájlt a Documents mappába másoltam, de úgy sem tetszett neki (igaz, az is a felhőben, a onedrive-on van)
    Elég tanácstalan vagyok merre keressem a hibát.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák