Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LeslieG Jr.

    őstag

    válasz JanR #15249 üzenetére

    "Ha Offset-nél rálövök még egy kicsi + feszt (most +0,070 és mondjuk átlőném +0,075-re), akkor stabilizálódhat IDLE-be?"

    Igen stabilizálódhat. Mert ha az offset +-ban van akkor az IDLE feszültség is annyival emelkedik amennyit a Offset +-ban be van állítva.

    Példa: Nekem a 4.6Ghz-hez +0,110V Offset kell LLC Level 3-as szinten stabil. Terhelt állapotban ez azt jelenti hogy a proci kér valamennyi feszt és a terhelt feszültsége CPU-Z szerint olyan 1.370-1.400V között van. ;] IDLE állapotban is kér valamennyit a proci de mivel ez a +0,110V Offset be van neki állítva így az IDLE-ben kapot feszhez hozzáadódik. Nekem ez olyan 1.11x körül van IDLE állapotban. ;)

    Fix feszültségnél természetesen ezzel nem kell foglalkozni csak egy hátulütője van, hogy terhelt és IDLE állapotban annyit kap a proci amennyit fixen beállítottál neki. Ha teszem azt 1.3V-ra állítod be akkor IDLE módban is ennyit fog kapni.

    [ Szerkesztve ]

    CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

  • csucsbicep

    nagyúr

    válasz JanR #15249 üzenetére

    Írtam már, hogy Extreme fölé lő, Ultra-High pontosan tartja, többi egyre jobban doopol a beállított feszhez képest.
    Ha kevés neki az ilde fesz, akkor adsz még neki plusz feszt és jó lesz valószínűleg. Illetve még azt csinálhatod ilyenkor, hogy egy kicsivel gyengébb LLC-t állítasz be neki, mert növelted a vcore-t és terhelés alatt eddigi is stabil volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák