Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haly

    őstag

    válasz uRSul #20621 üzenetére

    Ott valamit elállíthattál, mert ez nem változik. A VID értékből vonod ki, vagy adod hozzá az offsetet, tehát az nem változik. (illetve változik, de csak az órajel függvényében. Pl: 4GHz-en ad magának a proci 1.25V-ot, 4.3GHz-en meg 1.3V-ot, de te ennél sokkal kisebb feszültséggel is stabilan tudod hajtani.)
    A VID érték mindenkinél más. Nem is értek pár fórumtársat, akik írják, hogy -0.003V-al, meg +0.003V-al megy a 4.5GHz meg ilyesmik. Lehet, hogy nála a VID érték 1.35V, aztán már mindjárt más a leányzó fekvése. :U

    n.gab: 1.240V 4.3GHz-en egy i7-nek picit sok. Próbálj belőle faragni. Valamint a BCKL-t nem ajánlott emelni, ugyanis sok minden függ attól az egész gépben. Az a 20MHz aztán tényleg nem oszt nem szoroz, de okozhat instabilitást a 100MHz-ről való elállítás. Nem ajánlott. :N
    Speedstep-et meg szerintem butaság kikapcsolni, és ha már itt tartunk, én nagyon ellene vagyok a fix feszültséges tuningnak, mivel az offsetet nem sokkal nehezebb beállítani, mégis kíméli a processzort, amennyire csak lehet. :K

Új hozzászólás Aktív témák