Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Rent #2345 üzenetére

    Én már elég sok éve olvasom a HwSw-es nagy UPC topicot ahol igen sok UPC-s megfordul, köztük sok belsős dolgozói is. Az évek során ott leírt dolgot igen sok különböző ügyféltől nem igazán támasztják alá az állításodat. Lehet hogy te ilyen kivételezett helyzetbe vagy - vagy csak szimplán rosszul mérsz - de hidd el nem ez az átlagos a UPC-nél. Elég soxor leírták már a UPC topicban olyan belsősök is akik a sávszél állítják be központilag hogy a maximum sávszél a vonali érték amiből lejőn a DOCSIS 6%-os overheadje. És ez eddig is így volt.

    ''biztos tobbet mer a speedtest mint amennyi valojaban a sav..... ''

    Ha te ezen nevetsz akkor nem sokat értesz hozzá. Elég soxor ki lett már tárgyalva, sok topicba hogy a speedtest.net falshes mérője mennyire megbízhatatlan eredményeket szolgáltat. Erősen függ attól milyen verziójú flash, milyen böngősző alatt használad, az alatt milyen pluginek futnak, háttérben milyen alkalmazás. Ez pedig elég sokat elárul a pontosságáról.

    Jól ismert jelenség speedtest.net-tel kapcsolatban hogy igen sok user pakolt már be ADSL-lel kapcsolatban olyan általa mért stabil eredményeket hogy az ő vonala bizony 8100-8200 kbps-et tud a speedtest.net szerint. Miközben ha a vonali értékeket kiolvassa a modemjéből az a normál 8096/512 kbps. Ami egy vonali érték, ebből lejön még az overhead 13%-a és nettóra megmarad a 6.8 Mbps/ 430 kbps. És egy ilyen vonalra mér a speedtest.net 8200/520-akat és nem egy embernél hanem már nagyon sok ilyet láttam belinkelve. A késleltetés eredménye a speedtest.net-nek ugyanígy megbízhatatlan, totál fasle eredményeket képes produkálni ami a valóságnak soxor messze közelébe sincs.

    Ha már ennyire mondod a torrentet, a UPC úgy tűnik márciusi emeléssel egyidőben bevezetett egy p2p shapinget is a hálózatán, azóta tömegével sírnak a Monortel és UPC előfizetők hogy alaposan lelassult a p2p sebességük soxor 512kbps alatti tartományba. Mellette HTTP persze megy akár maxon is, de a P2P dög lassú lett. Persze itt is van szórás egyes területen ezt nem érzékeli, máshol hónapok óta anyáznak miatta. Persze ha épp olyan helyen lax ahol minden ok akkor nincs gond, de ki tudja meddig tart az az idilli állapot.

    Én nem védem az Invitel csak cáfolom azokat a rózsaszín ködbe bugyolált megalapoztlan állításaidat más szolgáltatókról. Kicsit olyan ez mint másoktól az hogy külföldön kolbászból van a kerítés ott minden szép és jó, mondják ezt úgy hogy fogalmuk nincs arról mi is van pontosan külfödön, csak a bevett sztereotípiákat harsogják. Ezt csak azért írtam le hogy nehogy azt hidd UPC-nél vagy Monrotelnél eddig vagy akár most is kolbászból lenne a kerítést, mert nincs.

Új hozzászólás Aktív témák