Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz bopeti98 #303 üzenetére

    Akkor sorban. Még nincs egy éve - majd áprilisban lesz -, hogy váltottam úgy szolgáltatót, hogy nem fizettem egy Ft kötbért sem, holott hűségem volt náluk. Az előző szolgáltató a T volt, az utód pedig az Invitel. Persze ehhez az kellett, hogy a T-t átköltöztettem a másik lakásba. Muter nem nagyon bír kijönni az 5000 perces hoppából, már aktívan Skype-ozik, csak ne lépje át az 5000 percet, így már azt javasoltam Neki, hogy figyelj:

    Most egyelőre csináld azt, hogy a Hoppáról lehetőleg csak a 30-as kontaktokat hívd, akinek meg van Skype hozzáférése azt meg Skype-on. Még adtam is neki egy Logitech C270 webkamerát, aminek a dobozás bár az áll hogy 1 Mbps feltöltés minimum, egészen jó képet közvetít a 10/0,5-ös NetMánia S-en.

    Aztán azt is megemlítettem Neki, hogy másik opció, hogy egy Invitel szám is kellene oda, és akkor azon mehet a vezetékes számok hívása korlátlan mennyiségben, a hoppá meg csak mobilra.

    Az Internet NetMánia S nála, de lóg rajta 2 IPTV-s STB is. Jó esetben ebből marad 4-6,7 Mbps mert a boxokat nem kapcsolják ki. Ami marad az elég Facebookra, levelezésre ilyesmire, de Youtube HD Stream-re már nem, pedig amit adtam PC-t neki azon nem múlna, meg a monitoron sem.

    Az egyik jó megoldás, hogy a rengeteg telefonálás miatt (múlt hónapban 5200 percet beszélt, de előtte jóval volt egy rekordja 5800 perccel), egy T-s Telefon, és egy inviteles telefon. Az Internet meg maradna csak az IPTV-nek. A T-nek fix helye van, a különböző kedvezmények miatt, ha azok nem lennének, akkor nem lenne hosszabbítás hűségidő után, de vannak így a T Fix.

    A Net & Roll S nem régiben járt le, le is mondtam, mert nemcsak, hogy nem voltam megelégedve a szolgáltatással (a belvárosban ahol mindennap mászkálok például azon az útvonalon a netes rádió elhallgatott, mert ott bezzeg nincs térerő), de még meg is emelték volna a díját.

    Évfolyamtársamnak pont Net & Roll S van a külvárosban, de mostanában alakított valamit a T, mert már az Invitel oldala szerint is elérhető lenne vezetékes szolgáltatás.

    Örömmel átvállalná, jelenleg határozatlan van Neki.

    No és a legfontosabb: A végére maradt a legfontosabb. A hangszerződés akkor érvényes, ha minden olyan részletről tájékoztatnak, ami az előfizetésemet érinti, a sávszélességemeléssel kapcsolatban fel sem merült bennem, hogy az majd az első számú STB bérleti díját is számomra hátrányosan fogja befolyásolni. Végigvettük, hogy olcsóbb lesz az új csomag 500 Ft-tal, elmondta az ügyintéző, hogy hűségidőn belül nem válthatok nagyobb csomagra ha annak a havidíja alacsonyabb mint a jelenlegi, ezt el is fogadtam, és rendeltem két minicsomagot is. Viszont nekem nem rémlik ez a 490 Ft-os tétel. Meg is panaszoltam, válaszoltak is rá. Érdekes, hogy Telekomnál, még minden panaszomnak helyet adtak, visszahallgatás után, szóval nem hiszem ,hogy süket lennék, vagy a memóriámmal lenne baj. Arra is elég tisztán emlékszem, hogy a CA modul 490 Ft-os akcióról - ugye milyen érdekes, az is pont 490 Ft?! - érdeklődtem Hajdúszoboszlón miután kijöttem az Invitel Pontból telefonon, és megerősítették. Érdekes módon nem találják a rögzített beszélgetéseim között ezt a kevésbé lényegtelen részletet, az Invitel pontban meg nem lehet rekonstruálni...
    Pedig másnak is volt 490 Ft-os méghozzá nemcsak az egyik hanem a másik egység is.

    A FilmBox Live hozzáférésemért több mint egy hónapig kellett küzdenem. Mondjuk kompenzációt nem kaptam azért, mert 1 hónapig a Live-ot nem tudtam igénybe venni.

    Aztán szomszédomnak október másodikán kötötték be a netet, minden hónapban jeleztük, hogy az Invitáló program keretében kérnénk szépen a részünket. Fentebb az áll, hogy sajnálatos adminisztrációs hiba miatt nem írták jóvá, de majd most következő hónapban megteszik. Megjegyzem, hogy minden telefonálás után mondta az ügyintéző, hogy igen most tényleg berögzítette már...

    Szóval indokom éppenséggel lenne dobbantani, a kérdés csak az, hogy olyan bravúrosan oldanám e meg, hogy 0 Ft-ra jöjjön ki a kötbér vagy sem :)

    No és még ott van az is, hogy én olyan vagyok, ha valamelyik cég kihúzza nálam a gyufát, akkor megvárom, hogy a hűség leketyegjen (ha van), és utána dobbantok (DIGI tányéros tévé).

    Szóval tájékozódtam a UPC-vel kapcsolatban, de már a "felületes" vizsgálat is olyan eredményt hozott, ami számomra feleslegessé tette behatóbb vizsgálatot.

    Azért nem váltok Invitelről, mert nagyon sok melóm van abban, hogy egy olyan szolgáltatást faragjak a kínálatukból, ami nekem megfelel. Internet rendben, Telefon rendben, TV rendben. 490 Ft-on nem múlik a világ, bár 200 Ft emelés volt anno az utolsó szög a négy betűsnél nálam az utolsó szög a koporsóban (de ott képminőségbeli problémák voltak, hangproblémák, EPG nem működött, vacak STB volt), és ott csak egy szolgáltatást vettem igénybe :D

    Az Invitel, így nekem olcsóbb szerintem. Egyébként meg akármelyikhez megyek, szerintem mire testre szabom (ebben a tévécsatornák összeválogatása a főkomponens), addig árban ugyanott vagyok, vagy még drágább mint ez, és/vagy viszonylatban nincs CA modul, vagy ha van drágább (lásd UPC), esetleg nincs FilmBox Live, és ami fő, nincs velük tapasztalatom. Az, hogy muteromnál a T előtt 15 évig UPC analóg volt, az nem az én tapasztalatom, bár amikor ott voltam láttam az analóg csodálatos minőségét. Ahhoz képest a T-s IPTV egy megváltás volt SD-ben is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák