Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz tibcsi0407 #12398 üzenetére

    Sziasztok!
    Valóban elfelejtettem írni a Vcore-t, a képen minden adat látszik. Most visszaállítottam a BIOS-t a működő, alap freq + legkisebb AC_LL kombinációra. Jelenleg BIOS-ban:
    LLC - LVL4, AC_LL 0.07, DC_LL 0.64, XMP1. Ezekkel a képen látató értékeket kapom.
    Amikor nekifutottam a TVB-nek, megpróbáltam csökkenteni VF offset +0.085 mellett az AC_LL-t de ha csak 0.01-et csökkentettem is, már nem volt stabil. Ezen már gondolkodtam, hogy lehet hogy rosszul tesztelek, mert míg pl egy CB23 lefut sokszor, addig egy Prime95 már 2 másodperc után bezárja magát. Anno is emlékszem hogy volt a Prime95-nek rossz verziója, amit nem ajánlott senki, de aztán átgondolva úgy voltam vele, hogy ha betonstabil OC-t akarok, akkor semilyen program nem záródhat be, ezután jött, hogy emeltem az AC_LL-t és úgy tudtam stabilan tartani, nyilván rengeteg +feszt adva és hőfokot.

    #12395zebra_hun alapvetően igazad van, nem vagyok Pro, picit sem, sőt... sok fogalommal nem vagyok tisztában, de már elolvastam nagyjából 15 fajta leírást, 500 kommentet és az alapokkal képbe kerültem, csak mivel elég kevés 13600K eredményt látni itt, így nem volt túl sok hasonlítási alapom, ezért volt a kérdés, hogy "ennyire szart fogtam-e ki".
    Azért szerintem az, hogy alap freqekhez (51x p-core, 39x e-core) 1.226V kelljen, szerintem elég rossz, tekintettel arra, hogy itt van 1-2 user aki az alap freq-et 1.1-en hozza.

    Inkább az a kérdés most, hogy létezhet-e, hogy 1.226V kell az alap freq-hez a fent megadott beállításokkal (ha csökkentem az AC_LL-t már nem stabil), van-e más beállítás, amivel az alap feqekhez még lejjebb tudom vinni a feszt stabilitás mellett?

    http://www.kepfeltoltes.eu/images/2023/01/10/824alap_freq_min_fesz.jpg

    [ Szerkesztve ]

    never say never

Új hozzászólás Aktív témák