Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necc

    addikt

    válasz M^xx #582 üzenetére

    Üdv.

    Én egy 6-7 éves i7 2600K + 16GB RAM gépet cseréltem le i7 7820X + 32GB RAM rendszerre, a háttértár, VGA (GTX1070) és a többi komponens lényegében maradt, és óriási különbséget vettem észre játékok alatt, azonos órajelen járatva a régi és az új processzort, mondhatni minden játék megtáltosodott, főleg MMOkban ahol rengeteg játékost taposnak be kis területre van igen jelentős különbség.

    Feladatkezelő szerint a processzorkihasználtság megfeleződött (~50-60% -ról ~25-30% -ra) nem meglepő módon a duplaannyi mag és szálszám végett, azaz feltételezem hogy pusztán a modernebb processzormag is már javulást hoz, nem kicsit.

    Ami pedig a processzort illeti (LGA1151 vagy LGA2066) 4mag/8szálig LGA1151, afölött pedig jelenleg inkább i7 7800X vagy feletti, a 8000szériás LGA1151 processzorok jelenleg túlárazottak.

    A kérdést az dönti el mire használod a gépet. 1-2 monitor 1 játék és a játék mellett futtatott teamspeak és böngésző, vagy ehhez hasonló dolgok miatt nem kell a drágább platformra költeni, nem ezek fognak esetleges processzorlimitet okozni.

    Ha viszont egyszerre több processzorigényes alkalmazás fut, pl. 2 játék* ;] és még mellette stream/helyi rögzítés, akkor lehet értelme a HEDT-nek is.

    *van olyan ismerősöm aki HEDT-t vett és virtuális gépet futtat, a fizikai gép egy központi helyen van, míg a többi helyiségbe csak monitor+billentyűzet van kivezetve.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Új hozzászólás Aktív témák