Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sb #1080 üzenetére

    Nekem nem is biztos, hogy a BIOS frissítés segített, hogy bevegye az XMP-t, az is lehetett gond elsőre, hogy nem számítottam arra, hogy (ezzel a BIOS-al is, de a régebbivel talán még tovább?) akár egy teljes percet is szöszmötöl, ha bármit változtatok a RAM beállításokon (tippre újra lefut ez a "training", amit aztán elment magának a BIOS és újrahasznosítja az eredményeket, míg nem érvényteleníti a beállítások babrálás), ami úgy tűnhet (ha nem ismerjük a működést), mint ha csak le lenne fagyva minden (és kezdjük nyomkodni a reset-et).

    A másik nagy meglepetés, hogy próbaképp átállítottam az nVidia driver-ben a Threaded Optimization-t Auto-ról On-ra, és látványosan megugrott az fps számláló vegyes, de főleg erősebben CPU limites szituációkban. De ebben az igazi csavar, hogy visszaraktam próbaképp Auto-ra és így maradt "jól", nem állt vissza a régebbi állapot, amit Auto mellett láttam. Így már picit látványosabb a javulás, amit a CPU csere hozott: elérhető lett a 120+ fps is ott, ahol eddig kínlódott 80-100 közt ~50% GPU terheléssel (ami most már 75-90, néha elnyalva 99-re).

    Amúgy azok a frametime dolgok nekem még mindig erősen kétes ügyek. Már azonnal a legutóbbi VGA csere (290X->GTX1070) után elkezdtem keresni az új CPU-t, mikor még csak Kaby és Coffee közül lehetett választani, és akkor ahány tesztet néztem, annyiféle eredmény jött ki, hogy akkor most melyikkel "simább" a játék.

    Mikor elkezdtek rájönni, hogy a Ryzen szereti a magas memória órajelet a Fabric miatt, akkor jöttek a tesztek, hogy felzárkózik a Ryzen a Kaby-hez. Aztán rájöttek, hogy egy pont felett felesleges erőltetni az órajelet, de ugyan úgy szereti a Ryzen / játékok az alacsony időzítéseket is (avagy sávszélt, mert sokszor az alacsonyabb órajel, de szűkebb időzítés hozza a legjobb sávszélt, nem a túlerőltetett órajel a halálba lazított időzítésekkel). Ekkor elkezdtek ujjongani, hogy már simábban fut a szénné tweak-elt Ryzen-en a játék. De.... előbb-utóbbi eszébe jutott valakinek az is, hogy a KabyLake-en is lehet maximalizálni a memórai sávszélt, és megint borult a mérleg. Aztán meg jött a Coffee, aminél megint időbe telt, mire elkezdték finomhangolni RAM oldalon is...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák