Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Valaki05

    friss újonc


    Sziasztok!

    Egy „apróbb” instagram problémám kapcsán szeretném kikérni a véleményeteket.
    Két nappal ezelőtt kaptam egy ideiglenes felfüggesztést, aminek nem igazán értem az okát. Tudomásom szerint nem tettem olyat, ami indokolhatná, de valami mégis zavart okozott az erőben. Van egy sejtésem, de lehetséges, hogy teljesen tévúton járok.
    Tehát ezt a fiokot már legalább egy hónapja nem is használtam, most asztali gépen, mozilla segítségével léptem be (privát módban futtatva a böngészőt). Csak végiggörgettem az újdonságok egy részét, majd megnéztem néhány rendszer által ajánlott profilt. Nem annyit, hogy az gondot okozzon szerintem, maximum 10-15 darabot. Nem lájkoltam ész nélkül, nem követtem be őket, egyedül annyi történt, hogy ránéztem erre a néhány profilra és megnéztem néhány képüket is. Ezután egy nappal kiírta, hogy gyanús tevékenység miatt a profil átmeneti tiltást kapott. Ezután a levélben kapott kódot beírtam, be is engedett, de maximum 1 percre, még kattintani sem tudtam sehová, amikor is máris újra kirakott. Most azt kérte, hogy rendeljek hozzá mobil számot a felhasználói fiokhoz (eddig ez nem történt meg). Megtettem, a küldött kódot beírtam, elfogadta, de kiírta, hogy néhány napig biztonsági okokból bizonyos funkciókat nem tudok használni. Konkrétan nem enged belépni 😊
    Régebben volt olyan, hogy amikor rövidebb időn belül túl sok profilt tekintett meg valaki, akkor kapott egy átmeneti tiltást, amit azonnal fel is tudott oldani, ha beírta az emailben kapott kódot, de most erről nem lehetett szó ennyi megtekintés mellett.
    Az egyetlen, ami eszembe jutott: használok egy mozilla kiegészítőt (Instab: https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/instab/?utm_source=addons.mozilla.org&utm_medium=referral&utm_content=search)
    amivel a képeket egy kattintással meg lehet nyitni teljes méretben egy új ablakban. Ez okozhat esetleg problémát? Régebben semmi gondom nem volt ilyen és hasonló addonok használatából, de lehet, hogy a közelmúltban szigorítottak valamit és ezeket már nem engedélyezik az instán?
    Egyik ismerősöm szinte kísértetiesen hasonlót élt át a nyáron, neki fel is függesztették a fiokját, amit szelfis biztonsági eljárás után sikerült visszakapnia. Akkor ő a tiltáskor valami olyasféle részletezést kapott, hogy esetleg a szabályzatban foglaltak szerint tiltottnak számító dolgot tett, például felsorolták, hogy nem engedélyezett adatok gyűjtése a rendszer segítségével. Ő is használt olyan kiegészítőt, mint én, de adatokat egészen biztosan nem gyűjtött senkiről 😊
    Mi a véleményetek? A kiegészítő lehet a ludas, vagy valami egészen más okozhatja ezeket a furcsa, régen nem tapasztalt tiltásokat? Előre is köszönöm a segítségeteket.

Új hozzászólás Aktív témák