Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    Sziasztok,

    idetévedtem én is, örülök neki hogy ennek is van már topikja, bár meglepő hogy "csak most" elég friss még, de jobb később, mint soha ugyebár :)

    Nagyjából átfutottam az eddigi 300 kommentet, és látom épp a képzések a téma, így bátorkodom írni, mert jelenleg engem is ez foglalkoztat...

    Ahogy olvasom, itt "3 csoportra" bontjátok a biztonságot, ebben az értelemben én akkor a "soft security" vonalat képviselem, láttam van itt iso27k auditor sgstől, én is ott voltam, nekem van dpo vizsgám is és pár kisebb itsec-es cert is még mellé.

    A kérdésem vagy inkább beszélgetés indítóm az lenne, hogy hiába van auditor, meg dpo certem, 3-4 évnyi (tudom, lóf*sz) itsec hátterem is a kiber vonalról, még mindig úgy érzem hogy alig tudok valamit. :U
    Úgy érzem, hogy ez egy olyan szakma, amiben nagyon sokat kell tanulni és még akkor is csak alig kapirgálod a tudás felszínét. Ami persze egyszerre jó, hisz mindig van hova fejlődni, viszont rossz is, mert mindig úgy érzem, hogy alig tudok valamit, miközben sorra gyűjtöm be a certeket. :F

    Ahogy nézem a topikot alig van itt pár user még csak, de esetleg van köztetek Információbiztonságis, vagy adatvédelemis? ...mert ahogy olvasom a többség (az a maradék 2-3 user :D ) inkább kiberes (avagy ahogy ti mondanátok, hard security vonalat képviseli) és minél jobban próbálok a kiber felé tévedni, annál jobban taszít a szakma az a része, mert úgy érzem hetente új fogalmak jelennek meg és lehetetlen uptodate lenni.. viszont érzem, hogy az a jövő, illetve ennek ellenére, viszont valamilyen szinten meg szeretnék nyitni afelé is.

    szerk.
    szóval a "rövid" bevezető után... :)

    1. egyetemi képzés
    - Van itt olyan, aki esetleg csinálja az NKE-n a mester kiber szakot? (máshol nem igazán láttam ilyen területű szakot)
    - Mi a véleményetek a (pl. BCE-n) (mester) gazdasági informatikus szakról? (főként a soft-sec IT tárgyak?)

    2. való élet certek, nemzetközi piac
    - Aki információbiztonságis, vagy adatvédelemis vonalon mozog, tudna javaslatot adni, hogy mely vizsgákat, certeket érdemes bezsebelni? (must és nice-to-have esetek is)

    3. szakterület vélemény
    Mi a véleményetek az alábbi "pozikról"? (bár ezek már kevésbé sec vonal)
    - business analyst
    - data analyst

    [ Szerkesztve ]

  • k-adi

    nagyúr

    köszönöm a választ mindkettőtöknek
    az ISACA-s vonalnak mindenféleképp utánanézek mifán terem

    1.
    - Az Msc képzés offos részét megindokolnád kérlek? később azért szerintem hasznos lehet, még akár hazai pályán is, de főleg mondjuk nemzetközi pályán ahol a bsc kb 0 és az msc az "academy szint"...nem? Aztán persze lehet totál rosszul gondolom és szarnak rá és csak a certek kellenek meg az XP?

    - az NKE EiV szakirányú továbbképzést ajánlod szakmailag? (soft securityhez) inkább msc mellett /helyett?
    anno mikor néztem ezt akkor mintha úgy olvastam volna, ez inkább állami és önkormányzati szervekhez jó? A tananyag elég "lájtosnak" tűnik így elsőre (legalábbis nem szakma belépőknek és full e-learning?)
    (( Oda mehetnek "civilek" is simán, vagy az is olyan szak még, hogy kell állami/rendvédelmi/katonai hátszél? ha jól látom csak a büntetlen előélet igazolása az előfeltétele ))

    2.
    Az utóbbi évben sokat gondolkoztam a hard security vonalon, de az hogy teljesen átmenjek hard securityre kizártnak tartom, ismerem a soc ot is, egy élmény de nem az én világom.. végül soft felé mentem, ami bejön de elgondolkodtam, hogy mi lenne ha amolyan hibrid szerepet próbálnék felvenni? de annak nem tudom mennyi értelme lenne.. mit gondoltok? Szerintem ez a szakma pont olyan ahol nincs sok helyük a hibrideknek, nem is láttam olyan pozit ami ilyen képességűt keresne, inkább vagy soft vagy hard

  • k-adi

    nagyúr

    válasz inf3rno #335 üzenetére

    dede a kiber mester most indul első évfolyam ha jól tudom

    ezek a cisa-cism certek is olyanok, hogy pár évente ismételni kell?

    szerk.:
    a business/data analyst részével azért kezdtem el foglalkozni, mint ahogy te is írod, az új olaj, meghát adatvédelem, gdpr, stb. azért van valamilyen kapcsolat köztük, így ha a full sec vonal esetleg nem jönne be akkor talán átnyargalni oda, aztán kitudja... mindkettőben van pénz az tuti, de szerintem a sec-ben több lesz, így az még csak amolyan B terv

    [ Szerkesztve ]

  • k-adi

    nagyúr

    válasz inf3rno #337 üzenetére

    én most néztem az nke oldalát és ott alapképzés meg b2 kell az eiv szakirányú továbbképzéshez.. az msc követelményt hol olvastad?

  • k-adi

    nagyúr

    válasz inf3rno #352 üzenetére

    "EIV záróvizsga"

    Nehezek voltak a kérdések és azért futottál ki az időből vagy csak simán elcsúsztál az idővel de ha több idő lett volna rá akkor simán ment volna?

    Szóbeli tétel húzás nincs? Csak a védés?
    Írásbelin Esszés kérdések voltak (1-2 tételhúzás?) vagy rendes teszt, volt másmilyen kérdéstípus is?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák