Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N9vem

    csendes tag

    válasz powerwade #507 üzenetére

    Én is így szoktam járni, eddig még szerencsém volt, mert javítható volt az összes (ma is volt hasonló, leszakadt az egyik pad, mák hogy azon az oldalon nem volt semmi).

    Az a nagy megvilágosodásom támadt ma, hogy nem is olyan nehéz egyedi billentyűzetek építeni amikor már rájött az ember a dolgok nyitjára. Na de előtte! Miután megépítettem egy újabb neten talált billentyűzetet gondoltam leírnám, hogy milyen megpróbáltatásokon kell keresztülmennie annak, aki ilyesmire adja a fejét(a múltbéli tapasztalataimból is merítek):

    * Gyakorlatilag 0 info: egy zippelt fájl gerberekkel, egy elmosódott .png a kapcsolási rajzról (jobb esetben használható is - a githubnak hála).
    * Forráskódból kell fordítani az eszközöket, konstans parancssoros megoldások.
    * Nem szabványos, egyedi megoldások, hiányosságok(nincs reset gomb stb).
    * Az a nagyon kevés info ami van: 5 blogbejegyzésben van széttördelve.
    * A building guide-ok: Nézd mit építettem! Nem, nem árulom el honnan van a firmware.
    * És végül, ha valami nem működik: akkor kezdődik az igazi mulatság (ennek most ilyennek kellene lennie, vagy hibás?)

    Az az igazság, hogy ezekben a dolgokban rejlik az egész szépsége: a nagyobb kihívás, meg hogy olyat építsen az ember amit nem lehet sehol kapni(legalább is nekem).

    Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

Új hozzászólás Aktív témák