Hirdetés

Aktív témák

  • ASDer..

    csendes tag

    Tiszteletem!

    Fogalmam sincs, hogy jó helyen járok-e, nem igazán használtam még a fórumot az évek során.
    Ha nem ide kellene ezt kiírnom, akkor elnézést kérek érte!
    Nemrégiben vásároltam a processzort, alaplappal(ASRock B660M PRO RS)együtt.
    Valamiért Cinebench R23 Multi alatt csak 9200-9500 közötti scoret hoz, szintén egy 1000-sel kevesebbet a Single-Core átlag alatt is.
    HWINFO64 és ThrottleStop logs alapján minden tökéletes, beton 4Ghz All-core, stabil hőfokok stb stb.
    65W korláttal van használva, ez volt a default config, semmivel sem lett babrálva.
    Játékra vettem igazából, azokban tökéletesen teljesít, de ez a score eléggé frusztráló.
    Nem mintha használva lenne a gép bármi ilyen rendering dologra, de akkoris szúrja a szemem, h majdnem 3000 ponttal kevesebbet score-ol mint amennyit kellene neki.
    Néztem youtube videót, ahol egy H610 lappal és stock hűtővel tesztelik, ott 12000 pontot hoz a proci.
    Tudom, eltérés lehet és lesz is, de nem hinném, hogy ekkorának kellene lennie.
    Az egyetlen amire gondolni tudok, hogy nem raktam friss Windows 10-et alaplap illetve processzor csere után, mert ugyebár nem is kell csak "javasolt", mivel a Windows már a mai világban lekalibrálja magát.
    Jelentheti a reinstall hiánya ezt a pont esést, vagy esetleg valaki, aki hozzáértőbb a témában, tudna szolgálni valami javaslattal?

    A konfiguráció egyéb alkatrészei(ha szükséges lenne a probléma determinálásához):
    -2x16Gb Corsair Vengeance RGB RS 3600Mhz CL18(XMP-ben fut)
    -Arctic Liquid Freezer II 240 ARGB
    -Sapphire Pulse RX6600
    -Seasonic Prime Ultra 650W Gold

    A válaszokat előre is köszönöm!

    Üdv, Richárd

  • Undoroid

    őstag

    válasz ASDer.. #1 üzenetére

    Üdvözöllek!

    Ezt a kérdést inkább IDE írd be! Ott hamarabb választ kaphatsz a kérdésedre!

    https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

Aktív témák